جسیکا لانگ با ˝سفر روز طولانی به شب˝ به برادوی بازمی‌گردد

0
543

جسیکا لانگ در کنار گابریل برن و جان گالاگر جونیر در نمایش “سفر روز طولانی به شب” (Long Day’s Journey Into Nigh) اثر یوجین اونیل بازی می‌کند. این نمایش بهار ۲۰۱۶ در برادوی اجرا می‌شود.

شرکت “رانداباوت تیه‌تر” در نیویورک نمایش “سفر روز طولانی به شب” را با همکاری رایان مورفی – که در چهار فصل از سریال “داستان وحشت آمریکایی” با لانگ همکاری کرده است – تهیه می‌کند. جاناتان کنت کارگردان بریتانیایی این نمایش را روی صحنه می‌برد.

لانگ در نمایشنامه شبه زندگی‌نامه‌ای اونیل نقش مری تایرون زنی معتاد به مورفین را بازی می‌کند. او سال ۲۰۰۰ نیز این نقش را در وست اند بازی کرد. نقش مری یکی از بزرگ‌ترین نقش‌های زنانه در نمایشنامه‌های آمریکایی است.

لانگ سابقه حضور در دو نقش زنانه برتر دیگر در برادوی را هم دارد: “باغ‌وحش شیشه‌ای” (۲۰۰۵) و “تراموایی به نام هوس” (۱۹۹۲).

گابریل برن نقش جیمز پدر خانواده را بازی می‌کند که بازیگری پا‌به‌سن‌گذاشته است. او آخرین بار سال ۲۰۰۵ در اجرایی جدید از نمایشنامه “ذوق شاعرانه” اونیل در برادوی روی صحنه رفت. جان گالاگر جونیر که برای بازی در نمایش “بیداری بهاری” برنده جایزه تونی شد، در “سفر روز طولانی به شب” نقش ادموند پسر خانواده را ایفاء می‌کند.

به گزارش هنرآنلاین؛ لانگ ۶۶ ساله برای فیلم “آسمان آبی” (۱۹۹۴) برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد و برای “توتسی” (۱۹۸۲) نیز جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل را دریافت کرد. او برای فیلم‌های “فرانسس” (۱۹۸۲)، “Country” (1984)، “رویاهای شیرین” (۱۹۸۵) و “جعبه موسیقی” (۱۹۸۹) نیز نامزد اسکار بوده است. او پنج جایزه گلدن گلوب و سه جایزه امی هم در کارنامه دارد.

www.usmagazine.com