جزئیات شلیک شکارچی غیرمجاز به سوی محیط بان فیروزکوه اعلام شد(به همراه عکس)

0
193

مدیرکل محیط زیست استان تهران جزئیات شلیک شکارچی غیرمجاز به سمت محیط بان فیروزکوه را اعلام کرد.

دکتر محمد هادی حیدرزاده : حوالی ساعت 15 روز چهارشنبه 24 یکی از محیط بانان شهرستان فیروزکوه استان تهران حین گشت‌زنی با موتورسیکلت در منطقه شکار ممنوع کاوده متوجه حضور دو شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات می‌شود.

وی افزود: در پی این امر محیط بان فیروزکوه به شکارچیان فرمان ایست می‌دهد که شکارچیان غیرمجاز بدون توجه به فرمان ایست با تیراندازی به سمت وی تلاش می‌کنند از محل فرار کنند که محیط بان مذکور نیز پس از شلیک هوایی زمانی که مشاهده می‌کند شکارچیان به سمت وی در حال تیراندازی و فرار هستند با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک متقابل می‌کند که در پی این درگیری مسلحانه یکی از شکارچیان از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و شکارچی دوم نیز از صحنه می‌گریزد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: محیط بان فیروزکوه پس از رسیدن به شکارچی مذکور ضمن خلع سلاح وی و ضبط یک قبضه اسلحه، تعدادی فشنگ و یک عدد دوربین شکاری، نسبت به بستن زخم‌های شکارچی متخلف اقدام و وی را به کول گرفته و از ارتفاعات به پایین منطقه و سپس با کمک نیروهای هلال احمر به بیمارستان امام  فیروزکوه منتقل می‌کند.

وی ضمن تقدیر از حضور بموقع و همکاری خوب نیروهای هلال احمر استان افزود: خوشبختانه تیرهای شلیک‌شده از تفنگ شکارچیان به محیط بان فیروزکوه اصابت نکرده است و شکارچی متخلف نیز پس از انجام 2 عمل جراحی و انتقال به یکی از بیمارستان‌های تهران – جهت سیر تکمیلی درمان – هم‌اکنون در وضعیت خوبی بسر می‌برد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به بررسی سوابق این شکارچی گفت: نامبرده در بیش از 7 پرونده شکار و صید غیرمجاز در استان‌های تهران و سمنان محکوم شده است که پرونده جدید وی نیز به همراه مدارک لازم هفته آینده به دادگاه ارجاع می‌شود.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از محیط زیست ایران؛ وی ضمن تقدیر از محیط بانان اداره کل محیط زیست استان تهران که طی هفته‌های گذشته با متخلفان برخورد جدی و گسترده‌ای داشته‌اند تاکید کرد: برابر دستور صادره برخورد با متخلفان شکار وصید در استان طی هفته‌های آتی تشدید خواهد شد.

 اکبر میرزاکریمی محیط بان فیروزکوه
اکبر میرزاکریمی محیط بان فیروزکوه

لازم به ذکر است محیط بان فیروزکوهی، محیط دار یکم از جانبازان یگان حفاظت محیط زیست استان تهران است که از ناحیه پا مورد اصابت گلوله از طرف متخلفان قرار گرفته است.