تیر خلاص صدای آمریکا به رضا پهلوی و دخترش نور؛ فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی

15
2129

در یک اقدام بی سابقه ، تارنمای بخش فارسی صدای آمریکا با افشای روابط اقتصادی خانواده پهلوی با شرکت یهودی معاملات املاک کوهن در آمریکا، تیر خلاص را به ولیعهد پیشین حکومت پادشاهی و فرزندش نور، جانشین احتمالی او شلیک کرد. صدای آمریکا با انتشار دو عکس از نور دختر بزرگ رضا پهلوی نوشت « نور فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه «جورج تان» در واشنگتن دی ‌سی است و از هویت و امتیازاتی که از آنها برخوردار است، شرمنده نیست» .

صدای آمریکا در دنباله افزود :« نور پهلوی، در صفحه «لینکدین» خود را به عنوان مدیر روابط سرمایه گذاری شرکتی به نام سهام کوهن (Cohen Equities) معرفی کرده است. این شرکت یکی از شرکت های وابسته به یهودیانی است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی به نیویورک آمده و وارد خرید و فروش ملک شدند».

در شرایطی که هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سفر خود به مسکو در دیدار با ولادیمیر پوتین رهبر روسیه کوشید تا ایرانیان را دشمن دوهزار و پانصد ساله یهودیان معرفی کند، صدای آمریکا بی شک با یک برنامه از پیش حساب شده مسئله همکاری خانواده پهلوی را با سرمایه داران یهودی پیش کشیده است.

با افشای این مسئله هر ایرانی از خود خواهد پرسید؛ چرا کسی که تحصیلات خود را در رشته روانشناسی گذرانده است در مقام مدیر روابط سرمایه گذاری شرکت معاملات املاک کوهن وابسته به یهودیان فعالیت می کند؟. نور پهلوی بیست و چهار ساله! چه تجربه ای در سرمایه گذاری در زمینه معاملات املاک دارد؟. آیا دختر رضا پهلوی در این شرکت سرمایه گذاری کرده است؟

صدای آمریکا در گزارش خود عکسی از نور پهلوی در کنار یک مرد جوان ناشناس ! منتشر کرد. در این عکس چلسی کلینتون دختر بیل و هیلاری کلینتون و همسرچلسی نیز دیده می شوند. این عکس در موزه متروپلیتن نیویورک برداشته شده است. بجز احتمال یک اشتباه! به نظر می رسد صدای آمریکا در یک اقدام غیر حرفه ای ! ترتیبی داده است تا نام آن مرد جوان ناشناس در کنار نور دختر رضا پهلوی برای کارشناسان کامپیوتری مشخص شود. نام این جوان انصاری، است و می توان نام این مرد جوان را از روی مشخصات فنی عکس دیجیتالی (aaaaaasari) مشاهده کرد. این شخص در اینستاگرام یک صفحه خصوصی به نام علی انصاری دارد.

17360871_10211227737642211_1227575032_n

صدای آمریکا در گزارش خود می نویسد : « هنوز بسیاری در ایران هستند که نسبت به خانواده پهلوی دلسوزی نمی کنند. آنها از زوال و ظلم شاه پیش از انقلاب دل خوشی نداشتند» صدای آمریکا با اشاره به روابط نزدیک شاه با اسرائیل می افزاید « یکی از اعتراض های عمده انقلابیون ایرانی علیه محمد رضا شاه، این بود که او با اسرائیل و یهودی ها رابطه خوبی داشت و به همین خاطر اشتغال نوه شاه در شرکتی یهودی منتقدانی را نیز به صفحه او آورده است.»

صدای آمریکا که در سال های گذشته با اعتراضاتی از سوی برخی از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی روبرو بوده است، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در یک چرخش چشمگیر با دعوت از رضا پهلوی برای مصاحبه، به تبلیغ برای وی پرداخت، سپس با پخش اخباری بسود سازمان مجاهدین خلق و تبلیغ برای این سازمان قصد داشت به دولت تازه آمریکا نشان دهد که منتظر دستورالعمل های لازم برای تغییر روش در برنامه های خود برای موضع گیری علیه جمهوری اسلامی آماده می باشد.

مسئله تجارت و معاملات املاک و روابط رضا پهلوی با یهودیان و اسرائیل از چشم آگاهان پنهان نیست ولی اینکه صدای آمریکا در تارنمای خود به این مسئله بپردازد یک نوآوری می باشد. باید دید آیا شخص یا گروهی در صدای آمریکا خودسرانه دست به انتشار این خبر زده اند و یا اینکه سیاست صدای آمریکا به سود مجاهدین خلق و ضرر سلطنت طلبان تغییر یافته است.

به گزارش رسانه های فرانسه ، در ماه مه 2016 میلادی رضا پهلوی برای خرید املاک به جنوب فرانسه سفر کرده است. نیس ماتن، نشریه چاپ جنوب فرانسه نوشت؛ رضا پهلوی قصد دارد با خرید مزرعه تولید گل در صنعت عطر و اودکلن فعالیت نماید.

چندی پیش رضا پهلوی پدر نور، در طی مراسمی از سوی یک تشکیلات از یهودیان تندرو آمریکا مفتخر به دریافت نشان حقوق بشر شد، در این مراسم همسر و فرزندانش نیز حضور داشتند. رضا پهلوی هم چنین از سوی انجمن شهر شهرداری بورلی هیلز مفتخر به در یافت نشان شهروند افتخاری شد. انجمن شهر بورلی هیلز از سوی یهودیان اداره می شود.

منابع:

http://www.nicematin.com/vie-locale/visite-grassoise-pour-le-prince-reza-pahlavi-49783

http://ir.voanews.com/a/noor-pahvali-newyork/3769006.html

15 نظرات

 1. دربخش معاملات وسرمایه گذاری درهرمقطع هرشخص واشخاص ذینفع هیچ ایرادی نمیتوان گرفت وان رانمیتوان جزءخیانت یاسوءاستفاده هاقلمدادکردحالاچه رضاپهلوی یادخترش نورویاهرایرانی درکل ماباهیچ کشوری دشمنی خاصی نداریم چه اسراییل چه امریکاودیگرکشورهامسئله اصلی این است که ازسرمایه های ملی ماحیف ومیل نشده درپاسخ به این گزارش اینست که انهاکه درحال حاضردارن سرمایه های هنگفت کشورمارادرروزروشن غارت میکنندوبه تاراج میبرندنادیده گرفته میشودزیراکه قدرت دردستشان است وبازوراسلحه دارندماراغارت میکنندچراصدای امریکاانهارارونمایی نمیکندپس نتیجه میگیریم این سیاست افشاگری بازبنفع حاکمان زورگوایران است وصدای امریکابازدارددرحق مردم ایران اجحاف میکندوقصدوغرض ایشان چیزیز نیستبجزتخریب تنهالیدرمردم ستم دیده ایران ما

 2. این تیرخلاص نیست این خصومت صدای امریکاست که قصدوغرضش تخریب تنهالیدرمردم ستمدیده ایران است هرروزماشاهدغارت سرمایه های ملی کشورمان ایران بدست یک مشت روحانی خودامده هستیم ولی کسی که داردبطورحلال معامله وسرمایه گذاری میکنه بنظرشمافرقشان چیست امیدوارم صدای امریکا ودست اندرکارانش یکم جامع تروبادیدواقع بینانه تربه این موضوع نگرش داشته باشندباتشکر

 3. ناسپاسی یک ملت خرد باخته و نادان و خرافی تیر خلاص را در سال 1357 بر شقیقه خاندان پهلوی زد ه زیرا ان قشر از ملت ایران هرگز اقتدار و مدرنیته را نمی تابند ” گروه خون انها به گروه خون یک کشور مدرن و پیشرفته سازگار نیست بنا براین اگر این ادعا واقعیت داشته باشد جای عجبی از صدای امریکا نیست . وانگهی گلی که ما بر سر خاندان پهلوی زده ایم انتظار داریم بپاس حقشناسیهای ما ملت” ده نسل اینده این خانواده هم از یک زندگی عادی محروم باشد چون بما بدهکار هستند …!!! همکاری پرنسس نور پهلوی بایک شرکت یهودی گناه کبیره نیست ( البته اگر واقعیت داشته باشد ) او ازاد است برای زندگی خود تصمیم بگیرد ” اما فراموش نکنیم همین اسرائیل شروع برنامه خبری رادیو خود را با سرود ملی ای ایران اغاز میکند … اما بعضی از رسانه ها و برنامه سازهای مدعی ایرانی بجای سرود با ای دل اگر عاشقی ” عاشق دلدار باش شروع میکند .کدامین رسانه دوست ایران است …؟

 4. هیاهویی بر سر هیچ !
  صدای آمریکا حنجره ایی اسیر در دست اوباش سبز توده ایی

 5. صداي امريكا نگوييد و بگوييد صداي اخوند يا صداي ناياك درستتر است!! دوم اينكه اگر فكر مي كنند با اين تفكرات فاشيستي مذهبي مي توانند خدشه اي به شاهزاده وارد كنند كاملا در اشتباه هستند، عكس گرفتن و كار كردن را چيباندن به مذهب اينقدر عقب افتاده است كه بخواهيد اصلا راجب ان صحبت كنيد ما با هيچ مذهب و هيچ كلتي مشكلي نداريم و اميدوارم با همه كشورها و مذاهب رابطه اي توام با احترام داشته باشيم، در انتها انقدر اين تيتر خنده دار و در عين حال بي معناست كه حدي بر ان نميرود كه يك رسانه بيايد چنين برداشت و نظري داشته باشد، ما به شاهزاده ايمان داريم و اين نوع نگاه و مطالب نم نشان بي داريتي و كند ذهني برگزار كنتدگان و متفكران ان را ميرساند

 6. این تیر نیست این وقاحتی از خیانتکاران زمان پهلویست.درواقع همین افرادباخیانتشون به این وضع دامن زدن.چقدر پررو بایست باشی که باعنوانی معرفی بشی که باعث وبانیه شورش وبه منجلاب افتادن کشورت باشی وبازبهش افتخار کنی!!!

 7. چه مقاله مسخره ای. چه اشکالی دارد که شخصی در شرکتی که متعلق به یهودیان است کار کند. دین افراد به خودشان مربوط است لطفاً فضولی افراد را نکنید. چنین افکار و برداشت هایی فقط از جیره خواران حکومت ملایان متصور است. من که شاهی نبودم ولی مقاله شما علاقه ام را به خانواده پهلوی بیشتر کرد.

 8. این مطلب از چند جهت بی پایه است:

  نخست اینکه در رییل استیت همه یا دایرکتور هستند یا منیجر! این عنوان منیجر یا دایرکتور در رییل ستیت معنا و مفهوم بیقه ی بخش های فایننس را ندارد. یعنی عنوان مفت است عموما!

  دوم اینکه در آمریکا شما با هر نوع دوره آندرگرجوییت (لیسانس) می توانید وارد فایننس بشوید. خیلی ها از همین دوره های لیبرال آرت وارد می شوند فقط باید دانشگاه تاپ اسکول باشد ولی برای تصدی مشاغل بالا یک ام بی ای یا ام دی یا پی اچ دی لازم است. پی اچ دی می تواند در هر زمینه ای باشد من از پی اچ دی تولید سیب زمینی دیدم که از جورجیا تک آمده تا پی اچ تی تولید موشک از ام آی تی!

  برای مشاغل انترای لول یا اولیه تر هر لیسانسی می تواند باشد فقط باید از دانشگاه سطج بالا باشد که جورج تاون دانشگاه بدی نیست.

  هیچکدام از اینها هم ربطی به روابط پهلوی با یهودیت یا مسیحیت و مانند آن ندارد. در وال ستریت فقط یک مذهب وجود دارد آن هم پول است تا زمانی که شما بتوانید برای شرکت سرمایه تولید کنید بقیه اش حرف مفت است. اینکه شما کجا استخدام بشوی هیچ دخلی به مذهب آن بابایی که شرکت را راه انداخته ندارد مالک کنونی شرکت هم کسی است سهامش را دارد نه آن که صد سال پیش شرکت را تولید کرده.

  ضمنا من سلطنت طلب نیستم.

 9. خواننده ویا شنونده باید عاقل باشه.حتما یه جایی داره میسوزه که با دستپاچگی این مطالب رو به زبون میارین ….درختی که بار دارد سنگ میخورد.هواداران پسرِ شاه بیش ازاینهاست باید خیلی دنبال این ماشین بدوین تا بتونین بهش یه خط بندازین .

 10. چرا دزدیهای میلیاردی رهبران جمهوری اسلامی زیر ذره بین گزدانندگان سایت صدای آمریکا قرار نمیگیرد ؟ فعالیت اقتصادی در هر زمینه قانونی حق مسلم هر فرد است ! ماهیت کارکنان بی بی سی و صدای آمریکا برای ایرانیان وطن پرست کاملا روشن است و اینکه آنها دشمنان قسم خورده ملت ایران هستند !!! اینکه شاهزاده رضا پهلوی و حس وطن پرستی او را در یک سو و در کفه دیگر سازمان خیانکار مجاهدین را قرار دهند !!! فقط از بر و بچه های حرامزاده صدای آمریکا بر میاید !!! اینها را زیاد جدی نگیرید !!!!

 11. ههههههههههه اخه صداى امريكا چرا به اين راحتى خودت رو مسخره ميكنى ؟؟؟!! واقعا شما هنوز فك ميكنى كه صحبتها و برنانه هاتون رو كسى قبول داره ؟ خيلى تهى مغز و احمق هستيد اگه همچين تصورى نيكنيد ، جونهاى ايران امروز ساده لوحان و احمقهاى سال ٥٧ نيستن كه گول اين مزخرفات شما رو بخورن ، اين به اصطلاح كارشناساى احمق و وطن فروش به درد خودتون ميخوره ، به زودى به باد وفنا خواهيد رفت ، رضا پهلوى و خانوادش پيرو هر كس و هر چيز كه باشن به خودشون ربط داره و هيچ تاثيرى در اينده ايران نداره اونها هم مثل تمام ايرانيها هستن و فك نكنيد با اين حرفا چيزى عوض ميشه ، گر چه ديگه خودتون هم متوجه شديد كه كارتون تموم هست و اينها تيرهاى اخرتون هست كه به سوى خودتون شليك ميكنيد و نه به سوى ملت ايران

 12. هنوز نگرفتین داستان از چه قراره
  قبل انقلاب هیچکس خمینی رو نمیشناحت
  انقدر بی بی سی و صدای امریکا زر زدن تا خمینی شد بت ملت
  الانم انقد دارن درباره مجاهدین زر میزنن تا بشن بت خلق
  بعدم در باره ولیعهد میگن
  بعدشم در باب خری دیگر…
  این وسط
  فقط ملت جون میدن
  گریه میکنن
  خون میدن
  و از همه بدتر عذاب میبینن

 13. داداش، تو که دست آخوندها رو از پشت بستی! آخوندها هم آبدارچی ساواک رو، به اسم مفسد فی الارض اعدام کردن! حالا این دختر میتونه تلفنچی اون شرکت باشه، چه ربطی به سیاست و نتانیاهو داره؟! عکس گرفتن که خلاف قانون نیست! انگاری توی ۱۴۰۰ پیش شنزارهای عربستان بدجوری گیر افتادی! داداش، یه نصیحت، رضاپهلوی دیگه بر نمیگرده و خیالت راحت باشه، ولی تو هم دست از تنفرپراکنی برداره و برو به کار و زندگیست برس!

 14. عده اى از هموطنان سلطنت طلب ضمن توهين به كل مردم ايران از قبيل اينكه نابخرد و ناسپاس و نادان و جاهل هستند سعى دارند دست خانواده پهلوى را از خونهائ كه ريخته اند و ظلم و فسادى كه داشته اند را پاك كنند همانهائ كه براى تفريح روز چهارشنبه سورى خود افرادى مانند كريمپور شيرازى را زنده زنده در اتش ميسوزاندند اصلاً راه دورى نميرويم اعترافات شخص محمد رضا پهلوى به ظلم و جنايت در سال پنجاه و هفت خود گوياى همه چيز است كافى است اين هموطنان در يوتيوب جمله من نيز صداى انقلاب شما را شنيدم را سرچ كنند تا از زبان خود شاه سابق همه چيز بشنويد حال اينكه مردم از چاه در امدند و به چاله افتادند خود بحث ديگرى مى طلبىد ، ضمناً اين هموطنان چرا توقع دارند كه همه مجيز گوى خانواده پهلوى باشند؟!! بله روزى بود كه افرادى مانند بهارلو و فرهود در تمام برنامه هاى خود از اين خانواده تعريف و تمجيد ميكردند ولى ان سبو بشكست و ان پيمانه ريخت امروز در قرن بيست و يكم هستيم قرن ازادى ، قرن اگاهى ، قرن تكثر گرائ مردم ايران مجبور نيستند كه تا ابد بين شاه و شيخ دست به دست شوند اتفاقاً صداى امريكا امروز داره به رسالت واقعى خود عمل ميكنه و اين نه تنها جاى حمله و توهين ندارد بلكه بايد از تمام دست اندركاران ان تشكر هم كرد كه دارند به اخلاق رسانه اى خود عمل ميكنند مهم نيست كه خانم نور پهلوى كجا سرمايه گذارى كرده بلكه مهم اين است كه بايد شفاف سازى شود و مردم بدانند كه خانواده سلطنتى از كجا اورده اند و به كجا ميبرند اين حق مردم است و بايد از صداى امريكا تشكر كرد نه اينكه توهين و فحاشى !

  • من هرچه فکر میکنم نمی توانم فرقی بین طرفدارن شاه و حزب اللهی پیدا کنم از نظر روانشناسی می گویم چون هردو طرف بدو منطق و با هو چیگری می خواهند مردم را مرغوب خودشان کنند کاش کمی هم فکر و منطق داشتند و به یک دنیای مترقی و دمکراسی فکر میکردند نه دیکتاتوری

نظرات بسته است