تکذیب خبر قبلی لغو قانون زمین بی طرف توسط AFC و اعلام رای جدید این قانون

0
221

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اخبار منتشر شده درباره لغو قانون زمین بی طرف را تکذیب کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اخبار منتشر شده مبنی بر لغو قانون زمین بی طرف در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ را تکذیب کرد و اعلام نمود که رای نهایی کمیته اجرایی مسابقات روز شنبه اعلام خواهد شد.

ویندرسور جان، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این رابطه گفت: اخبار منتشر شده درباره تصمیم AFC به لغو قانون زمین بی طرف صحت ندارد زیرا رای گیری اعضای کمیته اجرایی مسابقات تا جمعه شب ادامه داشت. قرار بود روز شنبه رسما تصمیم نهایی به فدراسیون های ذیربط اطلاع داده شود.

وی افزود: اعضای کمیته اجرایی مسابقات پس از آنکه گزارش ارائه شده از سوی ۲ کمیته مکلف یعنی کمیته اروپایی بی طرف و کمینه AFC با ریاست نائب رئیس هندی AFC، رای خود را از طریق ایمیل خواهند داد.

این تکذیبه AFC به این دلیل است که یک توئیتر منسوب به لیگ قهرمانان مدعی شده بود که کمیته اجرایی مسابقات رای نهایی خود را صادر کرده است و بنا به این رای قانون زمین بی طرف لغو شده است و عربستان باید در دوحه و تهران بازی کند.

حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره مناقشه کشورهای عربستان و امارات با قطر برای بازی در کشور ثالث شامل ایران نمی‌شود.

رای نهایی AFC روز شنبه  درباره اختلاف عربستان و امارات با قطر بر سرمیزبانی صادر شد و قرار شد که بازی ها به صورت رفت و برگشت برگزار شود.

در این راستا برخی از سایت‌های عربی ادعای عجیبی را مطرح کردند و نام ایران را نیز در کنار قطر آوردند و مدعی شدند این حکم AFC شامل میزبانی ایران از عربستان نیز می‌شود.

به گزارش آنا؛ حکم AFC روز شنبه رسما منتشر شد که بحثی درباره میزبانی ایران از عربستانی‌ها در این حکم دیده نمی‌شود و تنها این حکم مربوط به میزبانی قطر از عربستان و امارات است.