تجمع و اعترضات روزانه خانواده های دستگیر شدگان بندرعباس مقابل اداره اطلاعات این شهر

0
137

بنابه گزارشات رسیده  خانواده های دستگیر شدگان در اعتراضات گسترده بندرعباس،روزانه مقابل اداره اطلاعات بندرعباس تجمع کرده و خواستار آزادی عزیزانشان هستند.

در طی روزهای گذشته تعداد زیادی از خانواده ها که عزیزانشان در جریان تجمع و اعتراضات گسترده مردم بندرعباس دستگیر شده اند در مقابل اداره اطلاعات بندرعباس واقع در خیابان شریعتی و محل بازداشت عزیزانشان تجمع می کنند و دست به اعتراض می زنند. آنها خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط عزیزانشان هستند.

بازجویان اداره اطلاعات بندرعباس بجای پاسخگویی و آزادی عزیزان آنها اقدام به توهین و تهدید خانواده می نمایند. بر اثر تجمع و اعتراضات روزانه خانواده ها تعدادی از دستگیر شدگان از جمله حسین علیدوستی روز گذشته آزاد شدند ولی هنوز تعداد بیشماری در بازداشت بازجویان اداره اطلاعات به سر می برند.دستگیر شدگان در حین بازداشت و انتقال به بازداشتگاه و همچنین در مدت زمان نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد شکنجه جسمی و روحی بازجویان (شکنجه گران )قرار می گیرند.

گزارشها حاکی از آن است که نزدیک به ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان در اعتراضات دستگیر شده اند و هنوز تعداد زیادی از آنها در بازداشت بسر می برند.

در طی روزهای هفته گذشته و جاری مردم بندرعباس نسبت به جدا کردن پارسیان از استان هرمزگان و سیاستهای سرکوبگرانه در این استان دست به تجمع و اعتراضات گسترده زده اند و خواستار تجدید نظر در تصمیم گیری جدایی پارسیان و برکناری استاندار و امام جمعه بندرعباس هستند . از آنجایی که رسانه های دولتی از انعکاس و انتشار خبراعتراضات گسترده مردم بندرعباس خوداری می کنند ،مردم در مقابل دفتر رادیو و تلویزیون ولی فقیه که دائم در ایران مشغول انتشاراخبار کذب و نمایش اعدام ها و مروج جو خشونت،کینه ورزی، رعب و وحشت در جامعه است دست به اعتراض زدند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از خواست به حق خانواده های دستگیر شدگان مبنی بر آزادی عزیزانشان حمایت کرده و سرکوب وحشیانه مردم بندرعباس را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۴مهر ۱۳۹۲ برابر با ۱۶ اکتبر۲۰۱۳

 

 

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مقاله قبلیعلیرضا روشن آزاد شد
مقاله بعدیالمعلمی: ایران با حمایت از اسد نقش منفی در بحران سوریه بازی می کند
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...