برایان هوک: هیچ‌گونه لغو یا مصونیت تحریم‌های جمهوری اسلامی در کار نخواهد بود

0
126

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور جمهوری اسلامی گفت که کارزار فشار حداکثری آمریکا به طور قاطع نشان داده است که هیچ مصونیت یا معافیتی در تحریم‌های جمهوری اسلامی در کار نخواهد بود و هر گونه اقدام قابل تحریم، تحریم خواهد شد.

آقای هوک روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا به دو اقدام جدید دولت ایالات متحده در قبال جمهوری اسلامی اشاره کرد.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور جمهوری اسلامی در این کنفرانس خبری اعلام کرد مبلغ ۱۵ میلیون دلار به عنوان پاداش در نظر گرفته شده و به هر اطلاعاتی که شبکه مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس را فاش کند و در مختل کردن آن نقش داشته باشد، پرداخت خواهد شد.

همزمان با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، برایان هوک هم اعلام کرد که ۲۵ نهاد و ۱۱ کشتی جمهوری اسلامی از سوی ایالات متحده در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد پیشنهاد فرانسه برای اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به جمهوری اسلامی گفت که هنوز هیچ پیشنهاد قطعی و مطمئنی نیامده و اصولا مشخص نیست چه قدر این پیشنهاد فرانسه جدی باشد.

آقای هوک افزود که ایالات متحده جمعه گذشته، دیروز، و امروز تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده‌ است و تحریم‌های بیشتری نیز در راه است. وی تاکید کرد: «دیگر از این واضح‌تر نمی‌توانیم بگوییم که کارزار فشار حداکثری ما چه قدر جدی است.»

صدای آمریکا گزارش داد؛ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور جمهوری اسلامی گفت: «زمانی که معافیت‌های خرید نفت از جمهوری اسلامی را برداشتیم هم به طور قاطع این را مشخص کردیم.»