بالغ بر۲۰۰ نفر فوت شدند! آمارهای عجیبی که بدون توضیح حذف شدند

0
140

محمد حسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان آمار فوت شدگان مبتلا به کرونا در گیلان را بالغ بر ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده‌اند. این آمار که بازتاب بسیار زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ای داخل و خارج کشور داشته است بدون هیچ توضیحی از روی خروجی باشگاه خبرنگاران حذف شده است.

جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با حضور نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان برگزار شد.

محمد حسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان در این جلسه گفت: از نخستین روز شیوع کرونا به استاندار گفتم به عنوان یک سرباز در کنار شما هستم و اکنون نیز به عنوان یک سرباز خادم مردم گیلان هستم.

وی با اشاره به اینکه دکتر شادنوش برای مدیریت بحران کرونا تجربیات مناسبی داشت افزود: وی با فضای نامطلوب در گیلان مواجه شد و از سویی با ابتلای رئیس دانشگاه علوم پزشکی به گیلان مسئولیت این نهاد نیز بر عهده ایشان قرار گرفت.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان شرایط گیلان را در شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست و افزود: امروز مدیرکل بهداشت جهانی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اکنون زمان تعریف، بهانه گیری و تسلیم شدن نیست و وقت تحرک و عمل است.

قربانی تصریح کرد: تنها راه نجات از بحران ویروس کرونا این است زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه زیرساخت‌های گیلان مناسبت نیست افزود: استان قم یک بیمارستان جامع با ۵۰۰ تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان تاکید کرد: هنوز نتوانسته ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام عیار در رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می‌گوییم در خانه‌های خود بمانند.

وی آمار فوت شدگان مبتلا به کرونا در گیلان را بالغ بر ۲۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده اند.

به گزارش همشهری به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان در حالی این آمار را ارائه کرده است که بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت که روزانه اعلام می‌شود مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در کل کشور ۱۹۴ مورد است. سهم گیلان هم از مبتلایان به این بیماری ۴۹۶ نفر است. 

باشگاه خبرنگاران ساعاتی پس از انتشار این خبر، آمار ارائه شده را از متن خبر حذف کرد (در تصاویر زیر مشخص است). ارائه آمارهای متناقض و گاه بزرگنمایی‌های غیرواقعی می‌تواند تاثیر بسیار منفی بر جامعه در شرایط بحران کرونا بگذارد. با توجه به گستره انتشار این خبر در رسانه‌های مختلف بهتر است وزارت بهداشت یا نماینده تام الاختیار این وزارتخانه در گیلان در این زمینه شفاف سازی کنند.

نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته به شدت از وضعیت بغرنج گیلان در بحران کرونا انتقاد کرده بودند که لینک‌های آن برای مطالعه در زیر قابل دسترس است.

تصویر اظهارات محمدحسین قربانی در باشگاه خبرنگاران را در زیر ببینید:

باشگاه خبرنگاران ساعاتی پس از انتشار این خبر آخرین پارگراف اظهارات نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت را حذف کرده است. تصویر خبر تغییر یافته باشگاه خبرنگاران را در زیر ببینید: