بازیگر فیلم «اژدها وارد می‌شود» درگذشت..

0
1070

جیم کلی رزمی‌کار و بازیگر که برای ایفای نقش در «اژدها وارد می‌شود» فیلم معروف بروس لی در دهه ۱۹۷۰ شهرت داشت، از دنیا رفت.

به گزارش خبرآنلاین از هالیوود رپیورتر، به گفته مریلین دیشمن همسر سابق جیم کلی، او روز شنبه بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. کلی ۶۷ ساله بود.

دیشمن در فیسبوک نوشت: «روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۳، جیمز میلتن کلی که بیشتر با نام جیم کلی معروف بود، کاراته‌کار، بازیگر، همسر اول من و پدر سابرینا کلی-لوییس درگذشت.»

کلی در دهه ۱۹۷۰ در بسیاری فیلم‌های رزمی شامل «جونز کمربند سیاه»، «Three the Hard Way» و «سامورایی سیاه» بازی کرد.

او بعدها بازیگری را کنار گذاشت و یک تنیس‌باز حرفه‌ای شد. کلی سال ۲۰۰۴ در یک آگهی تبلیغاتی در کنار لبرون جیمز ستاره ان‌بی‌ای ظاهر شد.

Jim-Kelly-Guide-Cover-250

او سال ۲۰۱۰ به لس آنجلس تایمز گفت: «من هیچ‌وقت حرفه سینما را ترک نکردم. فقط پس از یک مدت، دیگر برای حضور در پروژه‌هایی که دوست داشتم در آن‌ها کار کنم، پیشنهادی نداشتم. هنوز هر سال حداقل سه فیلمنامه به دستم می‌رسد، اما بیشتر آن‌ها تصویر مثبتی ارائه نمی‌دهد. واقعا کاری نیست که بخواهم انجام بدهم، پس کاری هم نمی‌کنم.»

کلی مه ۱۹۴۶ به دنیا آمد. او یک ورزشکار بااستعداد بود که در کنتاکی بزرگ شد و در تیم‌های فوتبال، بیسبال و دو و میدانی بازی می‌کرد.

او در ۱۹۷۱ پشت سر هم برنده چهار جایزه قهرمانی شد و در دنیای کاراته برای خود اسم و رسمی به هم زد.

BL_Jim_2_500_1

فرد واینتراب، تهیه‌کننده در ۱۹۷۳ کلی را بازی در نقشی کوتاه در فیلم معروف «اژدها وارد می‌شود» با بازی بروس لی استخدام کرد و بعدها در فیلم «جونز کمربند سیاه» بار دیگر با او همکاری کرد.