بازیگر فیلم «اژدها وارد می‌شود» درگذشت..

0
1234

جیم کلی رزمی‌کار و بازیگر که برای ایفای نقش در «اژدها وارد می‌شود» فیلم معروف بروس لی در دهه 1970 شهرت داشت، از دنیا رفت.

به گزارش خبرآنلاین از هالیوود رپیورتر، به گفته مریلین دیشمن همسر سابق جیم کلی، او روز شنبه بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. کلی 67 ساله بود.

دیشمن در فیسبوک نوشت: «روز 29 ژوئن 2013، جیمز میلتن کلی که بیشتر با نام جیم کلی معروف بود، کاراته‌کار، بازیگر، همسر اول من و پدر سابرینا کلی-لوییس درگذشت.»

کلی در دهه 1970 در بسیاری فیلم‌های رزمی شامل «جونز کمربند سیاه»، «Three the Hard Way» و «سامورایی سیاه» بازی کرد.

او بعدها بازیگری را کنار گذاشت و یک تنیس‌باز حرفه‌ای شد. کلی سال 2004 در یک آگهی تبلیغاتی در کنار لبرون جیمز ستاره ان‌بی‌ای ظاهر شد.

Jim-Kelly-Guide-Cover-250

او سال 2010 به لس آنجلس تایمز گفت: «من هیچ‌وقت حرفه سینما را ترک نکردم. فقط پس از یک مدت، دیگر برای حضور در پروژه‌هایی که دوست داشتم در آن‌ها کار کنم، پیشنهادی نداشتم. هنوز هر سال حداقل سه فیلمنامه به دستم می‌رسد، اما بیشتر آن‌ها تصویر مثبتی ارائه نمی‌دهد. واقعا کاری نیست که بخواهم انجام بدهم، پس کاری هم نمی‌کنم.»

کلی مه 1946 به دنیا آمد. او یک ورزشکار بااستعداد بود که در کنتاکی بزرگ شد و در تیم‌های فوتبال، بیسبال و دو و میدانی بازی می‌کرد.

او در 1971 پشت سر هم برنده چهار جایزه قهرمانی شد و در دنیای کاراته برای خود اسم و رسمی به هم زد.

BL_Jim_2_500_1

فرد واینتراب، تهیه‌کننده در 1973 کلی را بازی در نقشی کوتاه در فیلم معروف «اژدها وارد می‌شود» با بازی بروس لی استخدام کرد و بعدها در فیلم «جونز کمربند سیاه» بار دیگر با او همکاری کرد.