بازگشت متفاوت «24»

0
287

مینی‌سریال «یک روز دیگر زندگی کن» که احیای دوباره سریال «24» است به زودی از سوی شبکه فاکس راهی شبکه‌های تلویزیونی خواهد شد.

 هر چند کار فیلمبرداری این مجموعه هنوز شروع نشده است اما فاکس اعلام کرد که این سریال روز پنجم ماه می (15 اردیبهشت) پخش می‌شود.

بازیگران اصلی این مجموعه یعنی کیفر ساترلند (جک باوئر) و مری لین رجسکوب (کلویی)، همراه تهیه کنندگان اجرایی سریال در برنامه رسانه ای انجمن منتقدان تلویزیون شرکت کردند تا بتوانند درباره آینده این سریال با توجه به تغییر شکل بندی آن با تعداد اپیزودهای کمتر صحبت کنند.

ساترلند در این نشست گفت: اگر این مینی‌سریال در نهایت باعث بازسازی کامل سریال و یا ساخت یک فیلم سینمایی شود، ما پذیرای آن هم هستیم، اما در حال حاضر از ساخت این دوازده اپیزود بسیار خوشحالیم. فیلمنامه این سریال بسیار متفاوت و در وضعیتی ادامه دار شکل می گیرد که همیشه موقعیتی برای ساخت آن وجود خواهد داشت.”

به گفته هاوارد گوردون تهیه‌کننده، نوشتن این دوازده اپیزود برای نویسندگان بسیار راحت تر از خود سریال اصلی بود. او گفت: “انجام دادن کارهای خوب، کارهایی که خودتان به آن ها افتخار می کنید زمان و تلاش بسیار می خواهد… هرقدر بیشتر زمان داشته باشید بهتر می توانید یک اپیزود را شکل دهید. ما با تمام وجود امیدواریم که بتوانیم کیفیتی را که در سریال اصلی داشتیم حفظ کنیم، اما آن مجموعه یک ماراتون بود. بسیار سخت بود. اما با این مینی سریال جدید افقی در دیدرس است که عملی تر است. در سریال “24” نمی توانستید سوی دیگر داستان ها را مشاهده کنید، چون زمانی برای ارایه آنها وجود نداشت.”

شبکه فاکس خبر بازگشت این سریال را در ماه می سال 2013 اعلام کرده بود. در حالیکه فیلمبرداری این مجموعه هنوز در لندن آغاز نشده، اما نویسندگان توانسته اند نوشتن نیمی از این مینی سریال را به پایان برسانند.

منی کوتو تهیه کننده اجرایی سریال در این نشست گفت: این سریال هم هنوز در قالب بیست و چهار ساعت اتفاق می افتد، با وجود اینکه دوازده اپیزود بیشتر نیست. تمامی ساعت های روز بر روی صفحه نشان داده نمی شوند، اما سریال به همان ترتیبی که همیشه پیش می رفت ادامه خواهد داشت و در نهایت به بیست و چهار ساعت می رسد.

اما از نظر داستانی گروه سازنده سریال جزییاتی را درباره ماجراجویی های جدید جک باوئر منتشر کردند. کوتو گفت: اگر به یاد داشته باشید، در پایان فصل هشتم سریال، جک عملا یک فراری بود. وقتی که داستان را چهار سال بعد ادامه می دهیم، او هنوز هم یک فراری است. او یک شکار است.

ماموری که به دنبال جک است، یک مامور سی.آی.ای با بازی ایوان استرایفسکی است که خبر انتخاب شدنش برای ایفای این نقش دیروز اعلام شد. کوتو در ادامه گفت: سریال به این صورت پیش می رود: یک مامور سی آی ای در حال شکار جک است. هرچند جک دقیقا مثل اسامه بن لادن در حال تعقیب نیست، اما به هرحال هنوز هم یک فراری رده بالاست.

 24_wallpaper_1152x864

آن هایی که امیدوارند و یا می ترسند که این داستان ممکن است موازی ماجراهای کری و برودی در سریال “Homeland” پیش برود، نیز نباید نگران باشند. به گفته کوتو این داستان به هیچ وجه مشابه داستان کری و برودی نخواهد بود. زمانی که سریال شروع شود ما موقعیت بین جک و سی آی ای را مشاهده می کنیم و می بینیم که با او کاملا مانند یک فراری رفتار می شود.

شخصیت کلویی اوبراین با بازی مری لین رجسکوب نیز در مجموعه جدید دیگر کارمند دولت نیست و نقش شخصیتی مانند ادوارد اسنودن را دارد که در حال کار کردن علیه کشور خود است. گوردون گفت: از زمانی که 24 را شروع کردیم تا به حال، دنیای واقعی بسیار پیچیده تر شده است. این داستان درباره جک است می خواهیم نشان دهیم که این همه سال بعد او در چه حالی قرار دارد.

درباره معنی “یک روز دیگر زندگی کن” برای آینده سریال 24 در شبکه فاکس نیز، ساترلند گفت که الزاما قصد بازی در سریال جدید را نداشت. او با لبخند گفت: وقتی که من گفتم سریال بازسازی می شود، هیچ وقت نگفتم که خودم هم بخشی از آن خواهم بود. زمانی که این سریال را آغاز کردیم شخصیت های فوق العاده ای خلق شدند و من گفتم که ستاره اصلی سریال خود 24 است، موضوع اصلی داستان. و هنوز هم به این موضوع باور دارم. اگر بینندگان از شخصیتی جوان تر که به شخصیت من کمک می کند هم خوششان بیاید، بسیار خوب است.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،اما با این حال علاقه او به سریال و شخصیتش هنوز هم کاملا مشخص است. او تا به حال چندین بار به نگرانی هایش درباره تیره کردن میراث “24” اشاره کرده است. او گفت: تا وقتی که فیلمبرداری را شروع نکنیم همه چیز تا حدودی نامشخص است. من مدت زیادی بود که تا این حد هیجان زده نشده بودم. نگران هم هستم.

http://laurasaura.wordpress.com/2008/06/06/how-do-serial-narratives-create-a-non-linear-subjectivity/