«انتقام‌جویان» رکوردشکنی کردند

0
238

قسمت جدید مجموعه انتقام‌جویان که با عنوان «انتقام جویان: پایان بازی» اکران شده است تنها در روز جمعه ۱۵۶.۷ میلیون دلار در آمریکا فروش کرد.

«انتقام‌جویان: پایان بازی» اکران خود را با نمایش در ۴۶۶۲ سالن سینما در آمریکا شروع کرد و پیش بینی شده که این فیلم به طور متوسط ۳۴۵ میلیون دلار در سه روز اول اکرانش فروش کند.

فروش روز اول اکران این فیلم در بازار آمریکا که برابر ۱۵۶.۷ میلیون دلار بود ۴۷ درصد بالاتر از «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» بود که کارش را با فروش ۱۰۶.۳ میلیون دلاری آغاز کرد.

این فیلم رکورد بالاترین فروش در بازار بین‌المللی در روز نخست را هم که متعلق به «سرنوشت خشمگین‌ها» با ۴۴۳ میلیون دلار بود شکست.

«انتقام‌جویان: پایان بازی» که از چهارشنبه در چین روی پرده رفته در سه روز اول اکرانش در این کشور ۲۱۷ میلیون دلار فروش و بالاترین فروش در سه روز نخست اکران در این کشور را ثبت کرده است. این رکورد قبلاً متعلق به «جنگ ابدیت» با فروش ۱۹۱ میلیون دلار بود. به این ترتیب این فیلم موفق‌ترین فیلم خارجی در چین شده است.

یک رکورد واقعی در جهان گذاشته شده و آن این است که «انتقام جویان: پایان بازی» در اولین هفته نمایشش در آمریکا به رقم خیره‌کننده ۳۵۰ میلیون دلار رسید و در سراسر جهان بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار فروش کرد.

این فیلم که حاصل چهارمین همکاری دیزنی-مارول است فیلمی ابرقهرمانی است که در بازار آمریکا از هر ۵ بلیت سینمای فروخته شده ۴ بلیت مربوط به آن بوده است.

این فیلم موفق شد تا رکورد قبلی را که متعلق به قسمت قبلی همین فیلم یعنی «انتقام جویان: جنگ ابدیت» بود با فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در آمریکا و با فروش بیش از ۵۶۰ میلیون دلار در سطح جهان بشکند.

تنها در چین این فیلم فروشی ۳۲۹ میلیون دلاری را در ۵ روز نخست اکرانش ثبت کرده است.

این فیلم را برادران روسو (آنتونی و جو) کارگردانی کرده‌اند و فوجی از بازیگران سرشناس شامل رابرت‌ داونی جونیور، کریس اوانز، مارک روفالو، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، دان چیدل، رائول راد، بری لارسون، کارن گیلیان، دنی گوئرا، بردلی کوپر و جاش برولین در آن بازی کرده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، «انتقام جویان: پایان بازی» بیست و دومین فیلم از جهان سینمایی مارول است که کارش را سال ۲۰۰۸ با «مرد آهنی» یا «آیرون من» شروع کرد.