اسامی بازیکنان انتخابی تیم ملی اعلام شد

0
181

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با گوام و هند، روز گذشته ۲۳بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرد که این لیست نسبت به لیست قبلی کی‌روش کمی تغییر کرده است.
علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، وریا غفوری، رامین رضاییان، محمد حسین کنعانی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، مهرداد قنبری، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، خسرو حیدری، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، امید عالیشاه، سردار آزمون و مهدی طارمی نفراتی هستند که باید روز پنجشنبه (۵شهریور) تا ساعت ۱۳:۳۰در هتل آزادی خود را به کادرفنی تیم ملی معرفی کنند.

به گزارش سایت های ورزشی؛ ایران ۱۲شهریور در ورزشگاه آزادی در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹امارات میزبان گوام خواهد بود و ۱۷شهریور میهمان هند است.

شجاعی و بیک‌زاده خط خوردند
مهم‌ترین تغییرات فهرست کی‌روش خط خوردن بازیکنان باتجربه تیم‌ملی مثل مسعود شجاعی و هاشم بیک‌زاده است. کی‌روش که همواره شجاعی را به تیم‌ملی دعوت می‌کرد، به‌دلیل اینکه این بازیکن پس از پایان فصل گذشته لیگ قطر، در باشگاه جدیدی مشغول به‌کار نشده است وی را از جمع ملی‌پوشان خارج کرد. همچنین هاشم بیک‌زاده به‌دلیل افت محسوسی که در نهایت به نیمکت‌نشینی در صبا منجر شده، در فهرست تیم‌ملی قرار ندارد.

این دو بازیکن را باید به بازیکنانی مثل امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی و جواد نکونام اضافه کرد که هر یک به‌دلیلی از تیم‌ملی کنار رفتند. همچنین رضا قوچان‌نژاد نیز به‌دلیل مصدومیت در جمع ملی‌پوشان حضور ندارد.او در ۲ سال گذشته از لحاظ آماری بهترین مهاجم تیم ملی بود ولی این دو بازی را از دست خواهد داد.

لیست تازه‌واردها
در این فهرست که سرشار از بازیکنان جوان و آینده‌دار فوتبال ایران است، کی‌روش برای نخستین بار نام مهرداد قنبری را در زمره ملی‌پوشان قرار داده است. قنبری که فصل گذشته مهره ثابت دفاع تیم گل‌محمدی بود در این فصل نیز نمایش خوبی از خود نشان داده و به‌خصوص در بازی استقلال یکی از بهترین بازیکنان این هفته بود.به جز او محمدرضا اخباری، میلاد محمدی، مهدی ترابی، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان و امید عالیشاه نیز جزو نفراتی هستند که تجربه چندانی از حضور در فضای تیم‌ملی ندارند و نهایتا یک‌بار به تیم‌ملی دعوت شده‌اند. نکته مهم این است که کی‌روش میلاد محمدی و قنبری را برای پست دفاع چپ تیم‌ملی درنظر گرفته است تا جای خالی مهرداد پولادی پر شود.

کار تیم ملی آسان می‌شود
کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که با رفع تحریم‌های ایران فرایند آماده‌سازی تیم ملی آسان‌تر خواهد شد. او به خبرگزاری «رویترز» گفته است: «حالا امیدواری بیشتری است و زمینه‌‎های مثبتی پیش‌روی ما قرار دارد. البته بین واقعیت و‌ رؤیا فاصله است ولی شکی نیست که امیدواری زیادی وجود دارد و همه انتظار دارند فرایند آماده‌سازی تیم ملی هم آسان‌تر و بهتر شود.فوتبال ایران نیاز به زمین‌ها و امکانات بهتری دارد. باید در زمینه‌های آموزش مربی و تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری کنیم. باید سرمایه‌گذاری و جزئیات را پیاده کنیم. بدون سرمایه‌گذاری آینده‌ای در کار نیست و شرایط سخت می‌شود.»

پرسپولیسی‌ها بیشتر از استقلالی‌ها هستند
نکته جالب درخصوص فهرست جدید تیم ملی این است که پرسپولیس و نفت بیشترین ملی‌پوش را در فهرست دارند و از هر کدام از این دو تیم ۳بازیکن به تیم ملی دعوت شده است.این در حالی است که استقلال ۲ بازیکن ملی‌پوش در تیم ملی دارد.در ضمن تیم علی دایی یعنی صبا هم نماینده‌ای در تیم ملی ندارد. در لیگ برتر فقط ۹باشگاه در تیم ملی نماینده دارند.

اعتراضی ندارم
هاشم بیک‌زاده، مدافع صبا این بار به تیم ملی دعوت نشده است.او می‌گوید:« به‌دلیل مصدومیت در لیست کی‌روش حضور ندارم و برای تیم ملی در این اردو آرزوی موفقیت می‌کنم.من اعتراضی در این زمینه ندارم و امیدوارم در بازی مقابل گوام و هند به موفقیت برسند.» بیک‌زاده در حالی از مصدومیت حرف می‌زند که آسیب‌دیدگی‌اش برطرف شده و کی‌روش او را به‌دلیل مسائل فنی خط زده است.

پست‌های تیم‌ملی
دروازه‌بان‌ها: علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری
مدافعان: وریا غفوری، رامین رضائیان، محمدحسین کنعانی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، مهرداد قنبری
هافبک‌ها: آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، حمید عزت‌اللهی، خسرو حیدری، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه
مهاجمان: مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، امید عالیشاه، سردار آزمون، مهدی طارمی