احمد جنتی: دختران چادری در دانشگاه خراب می‌شوند

0
1112

احمد جنتی٬ امام جمعه موقت تهران از اینکه دختران دانشجویی که می‌خواهند درس بخوانند٬ بعد از ورود به دانشگاه «چادر خود را بر می‌دارند و خراب می‌شوند» انتقاد کرده است.

آقای جنتی این اظهارات را در نماز جمعه روز ۲۹ شهریور ماه تهران بیان کرده است.

به گزارش تارنمای دیگربان؛ وی گفته است که «دانشگاه باید مرکز علمی و امن باشد. دانشجو نمره می‌خواهد و برای نمره هر کاری می‌کند. اگر حجابش بد بود به دانشگاه راهش ندهید و در نمره او تاثیر بگذارید.»

دبیر شورای نگهبان با انتقاد از «خاک خوردن» قانون «جحاب و عفاف» از حسن روحانی خواست در مورد اجرای قانون یادشده فقط «حرف» نزند و برای نظارت بر اجرای این قانون «مامورینی بگذارد.»

جنتی در ادامه اظهار کرده است: «البته ما به آقای رییس جمهور قبل هم گفته بودیم. من می‌گویم برادر محترم از کجا می‌خواهی شروع کنی؟ از جیره خواران و حقوق بگیران خود شروع کن. کسی که از شما حقوق می‌گیرد را در ادارات ملزم به رعایت حجاب اسلامی کن.»

وی ادامه داده که اجرای قانون «حجاب و عفاف» در «کوچه و بازار مشکل و سخت ولی ممکن است، کنار دریا مشکل است ولی محال نیست، اما آنچه آسان است در دانشگاه‌ها و ادارات است.»

روحانیون حاکم بر ایران سال‌هاست به بهانه حفظ حجاب٬ به زنان و دخترانی که اعتقادی به حجاب کامل اسلامی ندارند و یا افرادی که به صورت سنتی و نه ایدئولوژیک تنها دارای نوعی حجاب هستند٬ توهین می‌کنند.

در طول این سال‌ها دختران و پسران بسیاری به علت ظاهر خود که از نظر ماموران پلیس در ایران٬ دارای اشکال بوده٬ روانه بازداشتگاه‌ها شده و مدتی بعد با قید ضمانت و تعهد آزاد شده‌اند.

مقاله قبلیکیت بلانشت اولین کارگردانی‌اش را تجربه می‌کند
مقاله بعدیحضور “قاعده تصادف” در جشنواره فیلم توکیو قطعی شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...