اجرای اسکار ۲۰۱۴ به یک کمدین رسید..

0
220

در حالی که انتخاب ست مک فارلین به عنوان مجری اسکار سال پیش با نظرات مثبتی روبه‌رو شد اما ابراز بی‌میلی او برای اجرای اسکار ۲۰۱۴ موجب شد تا آلن دی جنرس برای این مسئولیت انتخاب شود.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، اجرای مراسم اسکار که هر سال تا مدت‌ها ذهن‌ها را درگیر خود می‌کند، امسال به الن دی جنرس سپرده شده است.

منتقد هالیوود ریپورتر با اعلام این که این انتخابی خوب به جای انتخابی مطمئن است، نوشته است بین این دو انتخاب تفاوت وجود دارد ونوع انتخاب می تواند حتی منجر به انتخابی بد مثل انتخاب بیلی کریستال شود که در سال ۲۰۰۴ به وقوع پیوست.

این منتقد نوشته است این که دی جنرس سن خیلی زیادی ندارد و به همین دلیل نیازی ندارد برای حضور در این مراسم شخصیت خود را عوض کند و این از نکات مثبت اوست. وی در سال ۲۰۰۷ این وظیفه را به خوبی انجام داد و این سوال به وجود می‌آید که چرا اعضای آکادمی برای بازگرداندن او به صحنه اجرای اسکار اینقدر تعلل کردند؟

نسل قدیمی اسکار با کریستال در سال‌های ۱۹۹۰، ۹۱، ۹۲، ۹۳، ۹۷،۹۸ ،۲۰۰۰ و ۲۰۰۴، ووپی گلدبرگ در سال‌های ۱۹۹۴، ۹۶، ۹۹ و ۲۰۰۲، استیو مارتین در سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۳، و ۲۰۱۰ با حضور مشترک آلک بالدوین نمایندگان خود را روانه صحنه اجراگردانی این برنامه کردند. کریس راک در سال ۲۰۰۵ و جان استوارت در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ نیز سال کمدین ها را رقم زدند و دی جنرز در سال ۲۰۰۷ نیز در همین رده جای گرفت.

اما سال ۲۰۰۹ با حضور هیو جکمن مراسم متفاوتی خلق شد و این بازیگر مشهور به عنوان یک مجری موثر و در عین حال دوست داشتنی سالی به یاد ماندنی را خلق کرد. جیمز فرانکو و آن هاتاوی در سال ۲۰۱۱ جایگزین ادی مورفی شدند که با عوض شدن برت رتنر به عنوان کارگردان مراسم، از این مسوولیت کنار گذاشته شد.

از هم اکنون می توان انتظار داشت که دی جنرس یا استوارت به عنوان مجری مراسم ۲۰۱۵ نیز انتخاب شوند.

هشتاد و ششمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار دوم مارس (۱۱ اسفند) در سالن دالبی تیاتر هالیوود برگزار می ‌شود.