آمریکا علیه ۱۴ نفر از دولت جمهوری اسلامی محدودیت صدور ویزا اعمال کرد

0
66

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده از محدودیت صدور ویزا برای ۱۴ نفر از عوامل دولت جمهوری اسلامی که در نقض حقوق بشر نقش دارند، خبر داد. 

آقای پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه ۳۱ مرداد منتشر کرد،‌ گفت که این افراد کسانی هستند که در نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیم جمهوری اسلامی نقش دارند. 

در این بیانیه از «حجت‌الله خدایی سوری» رئیس پیشین زندان اوین نامبرده شده است. او بعدها در دوره نهم نماینده مجلس از سلسله و دلفان در استان لرستان شده بود. در بیانیه آقای پمپئو آمده که ۱۳ نفر دیگر از کسانی که با این محدودیت روبرو شده‌اند، کسانی هستند که در یک ترور در سوئیس در سال ۱۹۹۰ نقش داشته اند. 

در بیانیه مایک پمپئو تاکید شده است که این اقدامات پیام حمایت از قربانیان متعدد جمهوری اسلامی در سراسر جهان است مبنی بر این که ما سطح پاسخگویی افرادی که ترور و خشونت را گسترش می‌دهند را ارتقا می‌دهیم. ایالات متحده به فشار بر دولت جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد تا با مردم خودش رفتاری محترمانه و در خور شان آنها داشته باشد.

صدای آمریکا نوشت؛ وزیر خارجه آمریکا با بیان این که ایالات متحده مشتاق فرا رسیدن روزی است که عدالت محض در مورد ناقضان حقوق بشر در ایران به اجرا در آید، ابراز امیدواری کرد که این تدابیر برای خانواده‌ها و دوستان کسانی که از خشونت و سرکوب رژیم جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور آسیب دیده‌اند، اندکی تسلی و اطمینان خاطر به همراه آورد.