۹۰ نفر کشته و مجروح در انفجار بزرگ آنکارا

0
153

انفجار در آنکارا، پایتخت ترکیه، تعدادی کشته و مجروح برجای گذاشته است.

رسانه های ترکیه گزارش داده‌اند، به فاصله حدود پنج دقیقه از انفجار اول، انفجار دیگری روی داد که احتمال می‌رود ناشی از انفجار خودروی بمب گذاری شده دیگری باشد که نزدیک محل انفجار اول پارک شده بود.

رسانه‌های محلی هدف این حمله را اتوبوس‌های حامل نظامیان ترکیه اعلام کردند و در تصاویر منتشر شده از این حادثه نیز انهدام یک اتوبوس و همچنین آسیب سنگین اتوبوس دیگری که عمده سرنشینانشان کشته شده‌اند، مشهود است. رسانه‌های نزدیک به حاکمیت ترکیه، بر طبق رویه معمولی که در حملات تروریستی پیشین نیز به آن معطوف شده بودند، پ.ک.ک را که ترکیه مورد حملات هوایی قرار داده به عنوان عامل احتمالی این حملات معرفی کردند و خبرگزاری‌های رویتز و اسکای نیوز نیز با تکیه بر همین منابع، و همچنین به نقل از منابع امنیتی ترک، پ.ک.ک و شاخه سوریه‌ای این گروه یعنی YPG خواندند.

به گزارش بی بی سی، مقام های ترکیه می گویند که انفجار مهیبی در آنکارا، پایتخت ترکیه، حداقل ۲۸ کشته و ۶۱ زخمی به جا گذاشته که شماری از آنها غیرنظامیان هستند.

50c34292-a5d1-40c5-bbce-b2d0ba94308b

معاون نخست وزیر این کشور کفته است تعداد کشته‌شدگان ۲۸ نفر است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سفر خود به جمهوری آذربایجان را لغو کرده است.

پیشتر خبرگزاری رویترز، به نقل از یک مقام پلیس ترکیه گزارش کرد که این انفجار در یک خودرو بوده است.

به گفته رسانه‌های محلی انفجار به هنگام عبور یک خودروی نظامی در منطقه‌ای که نزدیک به پارلمان ترکیه و مقر نظامی این کشور است رخ داده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دود حاصل از این انفجار را در محل وقوع حادثه نشان می‌دهند.

یک سخنگوی رهبر حزب حاکم ترکیه این انفجار را یک “اقدام تروریستی” خوانده است.