۹۰ نفر بر اثر استشمام بوی ناشناخته در اردبیل بیهوش شدند

0
239

اواخر شب گذشته آلودگی هوای مشکوک در برخی از روستاهای شهرستان مشگین‌شهر مردم این روستاها را روانه بیمارستان کرد.

 به دنبال انتشار بوی مشمئز‌ کننده و کاملاً زننده شبیه بوی آب ژاول (وایتکس) در هوای تعدادی از روستا‌های بخش مشگین‌غربی همچون حیق، احمد‌آباد و … ده‌ها تن دچار مسمومیت شده و روانه بیمارستان شدند.

بعد از این اتفاق تمامی نیروهای امدادی اعم از هلال‌احمر، آتش‌نشانی، اورژانس در محل‌های مورد نظر حاضر شدند تا به بررسی موضوع بپردازند.

بنا به گزارش دریافتی از درون کشور و خبرگزاری های محلی و فارس،با توجه به بوی بد در این مناطق، تیم‌های امدادی را بر این داشت که سالن ورزشی موجود در این محل را به صورت کامل بررسی کنند و چون فرضیات آنها این بود که احتمال نشتی گاز در خط لوله این سالن ورزشی وجود دارد و به علت باد شدید در این منطقه این بوی بد به سایر مناطق رسیده است.

به گزارش خبرگزاری های محلی از اردبیل، بعد از گذشت پنج ساعت و به علت تاریکی شب جستجو‌ها راه به جایی نبرد و قرار بر این شد که با طلوع خورشید پیگیری‌های مسئولان برای یافتن منبع اصلی آلودگی هوا مشخص شود.

یکی از مصدومان که در بیمارستان ولیعصر شهرستان مشگین‌شهر بستری بود به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: با دوستانمان از ماشین پیاده شدیم تا وارد سالن ورزشی شویم در همان لحظه بود که این بوی بد هوا که شبیه بوی وایتکس بود را استنشاق کردیم و بعد از آن دیگر هیچ چیزی نفهمیدم و وقتی چشمانم را باز کردن مانند سایر دوستانم خودم را روی تخت بیمارستان دیدم.

همچنین جمعی از اهالی روستای حیق که بیشتر آلودگی هوا در این منطقه احساس می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشتند: این بوی بد از حوالی ظهر به مشام می‌رسید اما رفته رفته به شدت آن افزوده شد و به همین علت بیشتر اهالی این روستا مسموم شده و در بیمارستان بستری هستند.

رئیس بیمارستان ولیعصر شهرستان مشگین‌شهر در گفت‌و گویی کوتاه بیان داشت: خوشبختانه این آلودگی مشکوک هوا تلفاتی در بر نداشته است و ما در حال بررسی موضوع هستیم تا ببینیم این افراد به چه دلایلی مسموم شده‌اند. سیامک حسن‌نژاد از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد.

احتمال تخلیه زباله‌های شیمیایی وجود دارد!

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این خصوص به خبرنگاران محلی گفت: حدود ۵ ساعت با نیروهای امدادی وارد عمل شدیم تا منبع اصلی آلودگی هوا را مشخص کنیم اما متاسفانه به علت تاریک بودن هوا به نتیجه‌ خاصی نرسیدیم.

سید حمید عباداللهی در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر اینکه احتمال می‌دهید منشا این آلودگی هوا چه چیزی باشد، تصریح کرد: تا مشخص شدن موضوع نمی‌توان هیچگونه اظهار‌نظر قطعی کرد اما این احتمال هست که تخلیه زباله‌ شیمیایی همچون برخی مواد شست‌و شو دهنده عامل اصلی این موضوع باشد.

IMG_3562-450x300
یونس اسدی، نماینده مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی

اکیپ‌های اعزامی به مشگین‌شهر در حال پیگیری آلودگی مشکوک هوا هستند

یونس اسدی، نماینده مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اکیپ‌هایی برای بررسی موضوع به منطقه اعزام شده‌اند و تا زمانی که علت حادثه مشخص نشده نمی‌توان با قاطعیت اظهار نظر کرد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان، از میان ۹۰ مورد مسمومیت در مشگین‌شهر ۴۶ نفر فعلاً در بیمارستان تحت درمان هستند.