«۹۰» در شبی که نوستالژیک شد

0
182

برنامه «۹۰» دیشب در حالی سه ساعت و نیم روی آنتن شبکه سه سیما رفت که با اختصاص سوال پیامکی از لژیونرهای قدیمی فوتبال ایران شبی نوستالژیک را برای مخاطبان خود رقم زد.

 برنامه «۹۰» دیشب در حالی از راس ساعت ۲۲:۳۰ آغاز شد که به بررسی بازی‌های هفته‌ نوزدهم لیگ برتر پرداخت و بعد از دو ساعت و نیم اجرا تا دو بامداد به اتمام رسید.

در ابتدای برنامه و پیش از پخش صحنه‌های بازی ملوان بندر انزلی و پرسپولیس گزارشی از جلال چراغپور پخش شد.

دوربین «۹۰» که برای گرفتن گزارش از بازی ملوان به بندر انزلی رفته بود در روستایی بین رشت و بندر انزلی به عیادت جلال چراغپور، سرمربی سابق تیم ملی در دهه شصت رفت. چراغپور ابتدا از گروه ایران در جام جهانی برزیل گفت و خاطراتی را از دوران بازیگری‌ و مربیگری‌اش را تعریف کرد. او هم‌چنین اشاره ای به داستان عجیب پاره شدن دیسک کمرش داشت و گفت که در سه سانحه متوالی یک بار تصادف کرده و دومین بار در والیبال مصدوم شده و سومین بار از نرده‌بام افتاده تا دیسک کمرش پاره شود.

 248132_heroa

چراغپور با وجود این که در روستای دور افتاده‌ای و بدون داشتن ارتباط با اهالی فوتبال زندگی می‌کرد، اما هیچ اعتراضی نسبت به این موضوع نداشت و می‌گفت که خودش این روش را برای زندگی انتخاب کرده است.

مهمان ویژه:

سید جلال حسینی، مدافع ملی‌پوش پرسپولیس که عملکرد بسیار خوبی در خط دفاعی پرسپولیس داشته با حضور در برنامه دیشب در این باره ، اظهار کرد: خط دفاعی ما خوب است، اما نباید از عملکرد خوب دروازه‌بان و هم‌چنین هافبک‌هایمان غافل شویم.

مدافع پرسپولیس هم‌چنین در پاسخ به پرسش پیامک برنامه همه گزینه‌ها را انتخاب کرد. این در حالی است که فردوسی‌پور دست حسینی را رو کرد و گفت او در پشت صحنه به یک گزینه مشخص رای داده است.

وی که بارها به فیرپلی در لیگ ایران اعتراض کرده در برنامه دیشب هم به درخواست فردوسی‌پور در این باره، مطرح کرد: من اصلا فیرپلی را دوست ندارم، چون آنقدر دروغ زیاد شده که نمی‌توان مصدومیت بازیکنی را قبول کرد. من اصلا دوست ندارم فیرپلی انجام شود.

حسینی در ادامه به دادن جایزه برترین بازیکن اخلاق بعد از بازی‌های لیگ انتقاد کرد و افزود: بهتر است جایزه اخلاق را ندهند. البته جایزه بهترین بازیکن فنی را هم به گلزن می‌دهند ، اما هافبک‌ها تلاش زیادی می‌کنند، ولی یک اتفاق خوب در بازی ملوان افتاد و خلعتبری جایزه‌اش را به کفشگری داد که واقعا کار خوبی بود.

مدافع تیم ملی هم‌چنین راجع به گروه بندی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بیان کرد: اصلا نباید راجع به جام جهانی صحبتی کرد. فوتبال ما به جام جهانی رفته ، اما در حد صفر است. ما اصلا زمین خوبی نداریم. حتی در ورزشگاه درفشی فر خودمان یک پاس بغل پا هم نمی‌توانیم بدهیم. طرفداران هم حق دارند که به ورزشگاه نیایند. ما برای آنها چه کاری ‌کرده‌ایم؟ پنج استادیوم شبیه به هم داریم که یکی بدتر از دیگری است. قبول دارم که بازی‌ها همه ضعیف شده، اما دلیل این هم کیفیت پایین زمین‌ها است. ما برای جام جهانی هیچ برنامه‌ای نداشتیم. در حالی که بعد از بازی کره حداقل باید پنج بازی انجام می دادیم.

حسینی که فوتبالش را از ملوان بندر انزلی شروع کرد، گفت که روزی به انزلی باز خواهد گشت.

مدافع پرسپولیس هم‌چنین در واکنش به غیبت صادقیان و مسلمان در دیدار داربی به خاطر همراهی تیم ملی از دست خواهند داد پاسخ جالبی داد و گفت: ما بدون صادقیان و مسلمان در داربی بازی نکنیم بهتر است. منصوریان می‌تواند در تیم ملی از بازیکنان دیگری استفاده کند. ما باید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

پیش از حضور حسینی در برنامه تصاویری از حرکت‌های خشن پیام صادقیان در چهار بازی مختلف پخش شد و نشان می‌داد که این بازیکن سه بار با آرنج صورت بازیکنان حریف را نشانه رفته و یک بار هم در بازی داربی بدون توپ پای نکونام را زده است.

حسینی هم تیمی صادقیان درباره این تصاویر عنوان کرد : معتقدم که صادقیان می‌تواند در اروپا بازی کند و از لحاظ حرفه‌ای بازیکن عالی است، اما نباید خشن بازی کند. خود من به اتفاق علی دایی بارها با او صحبت ‌کرده‌ایم و امیدوارم در بازی‌های آینده چنین حرکاتی را تکرار نکند، چون ممکن است اخراج شود و تیم واقعا به او نیاز دارد.

صادقیان نیز در ادامه روی خط برنامه آمد و درباره بازی خشن خود گفت: بعد از این که صحنه‌ها را دیدم، واقعا ناراحت شدم و عذاب وجدان گرفتم، اما این خطاها عمدی نبود! به هر حال در شرایط بازی عصبی شدم. علی آقا منصوریان و علی آقا دایی و سید جلال هم با من صحبت کردند. خودم هم می‌دانم که این کارها به فوتبالم ضربه می زند.

فردوسی‌پور که بارها تاکید داشت صادقیان باید به خاطر چنین حرکاتی از سوی کمیته‌ انضباطی جریمه شود، مورد انتقاد بازیکن پرسپولیس قرار گرفت. صادقیان خطاب به مجری برنامه گفت: با صحبت‌هایی که شما کردید، حتما باید در کمیته‌ انضباطی هم جواب دهم.

یکی از موضوعات مهمی که این روزها در فوتبال ایران شایعه شده است، برکناری مجید جلالی بوده که برنامه «۹۰» هم به همین دلیل به این موضوع پرداخت و گفت و گو‌هایی را با مدیرعامل و سرمربی تراکتورسازی انجام داد.

زینی زاده، مدیرعامل تراکتورسازی در این باره گفت: هیچ بحثی در باره تغییر کادر فنی نیست اما هیات مدیره پیگیر نتایج بوده و به دنبال قهرمانی تیم است. ما پنج امتیاز با فجر فاصله داریم و ۱۰ بازی هم از لیگ باقی مانده است که امیدواریم با حمایت هواداران و تلاش کادر فنی دوباره به بالای جدول باز گردیم. این‌هایی هم که می‌گویند همه شایعه است. ما از جلالی تا پایان فصل حمایت می‌کنیم و امیدواریم نتایج خوبی هم بگیریم.

مجید جلالی نیز در ادامه با آمدن روی خط برنامه نسبت به حمایت نکردن باشگاه از او انتقاد کرد و گفت: هیچ باشگاهی چنین رفتاری با مربی‌اش نمی‌کند. من از هفته‌ دوم این بحث‌ها را می‌کردم، در حالی که این اتفاق‌ها در سپاهان و پرسپولیس هم افتاده، اما باشگاه از سرمربی حمایت کرده است. شرایط در تبریز واقعا سخت است، اما من به خاطر امیدواری که به تیم دارم و هواداران صبوری می‌کنم.

 1

وی افزود: از اولین روزی هم که به تبریز آمده‌ام تا الان یک مصاحبه راجع به مشکلات نداشته‌ام و گلایه‌ای هم نکرده ام، اما مگر می‌شود هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. من تنها ترین آدم در تیم بودم و انواع و اقسام حملات علیه من می‌شود. صفحه‌ای را در فیس بوک از طرف من درست کرده‌اند و به تبریزی‌ها توهین می‌کنند. کسی که این صفحه را درست کرده در تبریز است، حتی با داریوش یزدانی هم در آمریکا تماس گرفتند و قصد اخاذی داشتند. من در فیس بوک نه صفحه ای دارم و نه خواهم داشت. بعد از بازی‌ها نیز پیامک‌های توهین آمیز زیادی برای من می‌آید.

در بخش از برنامه گزارشی از بی‌توجهی مسئولان باشگاه استقلال به مهدی فنونی زاده ، پیشکسوت این تیم پخش شد. فنونی زاده که در کمپ ترک اعتیاد به سر می‌برد نسبت به بی‌توجهی مسئولان انتقاد داشت و می‌گفت تا روزی که مطمئن شود دوباره به مواد مخدر روی نمی آورد از کمپ خارج نخواهد شد.

هم‌چنین صحبت‌های مدیرعامل باشگاه دسته یکی در یزد پخش شد که می‌گفت فیروز کریمی در فصل‌های قبل پیشنهاد خرید داوران را به او داده است. اما این مربی در مصاحبه با دوربین «۹۰» گفت: مگر داور کالاست که آن را بخرم؟!

ندادن بازیکن به تیم ملی زیر ۲۲ سال سوژه‌ای بود که برنامه «۹۰» به آن پرداخت و علیرضا منصوریان، سرمربی این تیم روی خط برنامه آمد و ابتدا با بیان این که تابع هر تصمیمی که برای فوتبال ایران خوب باشد، است درباره دعوت نکردن از چند بازیکن به تیمش، توضیح داد: من دروازه‌بان استقلال را به خاطر این که شانس زیادی برای بازی کردن نداشت دعوت نکردم. هم‌چنین امید عالیشاه ، بازیکن ماست ولی مصدوم شده است. فرشاد احمدزاده هم از تیم تراکتورسازی همسترینگ پاره کرده و نتوانست در این اردو ما را همراهی کند.

به گزارش ایسنا،موضوع تغییرات در دپارتمان فدراسیون فوتبال آخرین سوژه‌ای بود که مجری برنامه در نظر داشت آن را پیگیری کند و به همین دلیل نیز یدالله سلیمانی را که از دپارتمان برکنار شده بود را روی خط آورد و تنها دو دقیقه‌ به او زمان داد، اما سلیمانی معتقد بود در این زمان کم صحبت‌هایش ناقص می‌ماند. به همین دلیل قرار شد در هفته‌ آینده به این موضوع به صورت مفصل پرداخته شود.

سوال پیامکی:

به یاد ماندنی‌ترین گل لژیونرهای ایرانی ؟

۱- گل علی دایی در بازی هرتابرلین – میلان ۴۷ درصد

۲- گل خداداد عزیزی در بازی کلن – بایرن‌ مونیخ ۱۰ درصد

۳- گل علی کریمی در بازی بایرن‌ مونیخ – دورتموند ۱۴ درصد

۴- گل مهدی مهدوی کیا در بازی هامبورگ – یوونتوس پنج درصد

۵- ‌گل جواد نکونام در بازی اوساسونا – رئال مادرید ۲۳ درصد

۶- گل وحید هاشمیان در بازی بوخوم – دورتموند یک درصد