از بست نشینی مردان پرحاشیه دولت خدمتگزار تا اتهامات احمدی نژاد علیه قوه قضاییه

0
333

حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی که پیش از این اعلام کرده بودند قصد تحصن در حرم امام رضا را دارند، دیروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی بست نشستند.حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی که پیش از این اعلام کرده بودند قصد تحصن در حرم امام رضا را دیروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی بست نشستند.

این در حالی است که پیش از ظهر دیروز جلسه رسیدگی به اتهامات حمید بقایی به عنوان معاون اجرایی دولت دهم در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد و بقایی حاضر به شرکت در این جلسه نشد و به جای او وکلایش در این جلسه حضور پیدا کردند.

اقدامات مردان حاشیه ای دولت خدمتگزار به این مساله خلاصه نشد و دقایقی قبل از اذان مغرب محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی نیز به جمع ۳ نفره بقایی، جوانفکر و خراسانی اضافه شدند.

با ورود احمدی نژاد به صحن حرم عبدالعظیم حسنی جمع اندکی که به نظر می رسید هدایت شده هستند اقدام به شعارهای حمایتی از آنها کرده و به همراهی با آنان پرداختند.

در این میان برخی از زوار هم که از ورود احمدی نژاد و اطرافیانش و بست نشینی آنان اطلاعی نداشتند با آنها عکس های سلفی گرفتند.

پس از اقامه نماز در صحن حرم عبدالعظیم حسنی محمود احمدی نژاد به سخنرانی پرداخت و در سخنانی اتهاماتی را علیه قوه قضاییه مطرح کرد.

احمدی نژاد در پایان اظهارات خود درباره بست نشینی یارانش گفت که امشب حرم ساعت ۱۲ نیمه شب بسته خواهد شد و یاران ما می روند و فردا می آیند اما در شب های آینده که برای عزاداری صحن حرم باز است این عزیزان بست نشینی خود را ادامه می دهند.

وی ادامه داد: درصورتیکه صحن حرم شاه عبدالعظیم باز باشد این عزیزان تحصن خود را امشب هم ادامه می دهند.

نکته جالب توجه اینکه احمدی نژاد از مردمی که از برخی مشکلات مانند بیکاری، وام، پرداخت دیه و غیره گلایه داشتند خواست تا نامه های خود را به همراه شماره تماس به آنان بدهند و قول داد که این معضلات مردم را حل خواهد کرد.

در این میان رئیس دادگستری استان تهران به این اقداما احمدی نژاد و اطرافیانش واکنش نشان داد و در گفت وگویی این کار را یک شانتاژ تبلیغاتی خواند و گفت: این کار نشان دهنده این است که فرد نمی خواهد در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی به دفاع از خود بپردازد یا اینکه دفاعی ندارد و برای سیاه نمایی علیه دیگران و فضاسازی در جامعه این قبیل اقدامات را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: چه کاری که این ها انجام دادند و چه دیگران که به جای دفاع در دادگاه به صدور بیانیه، مصاحبه و گفت وگو با رسانه های مختلف می پردازند باید بپذیرند که دستگاه قضایی بویژه قضات در دادگاه به عنوان کسانی که هم صاحب نظر و هم بی طرف هستند، اسناد و مدارک را می بینند پس باید به قضاوت آن ها تمکین کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه این قبیل اقدامات و فضاسازی ها امروز هیچ اثری در روند دادرسی پرونده ها نخواهد داشت، افزود: برای بخش عظیم جامعه که دارای فهم، بصیرت و شعور سیاسی بالایی هستند این قبیل اقدامات، اقدامات نخ نمای بدون اثر است و افراد با این قبیل اقدامات نمی توانند برای خود وجهه و آبرو درست کنند بلکه بیشتر در نزد افکار عمومی مورد تنفر قرار خواهند گرفت.

مطلب قبلیپروژه تعاونی مسکن مهر، یا ابزار قتل عام ساکنان آتی آن؟! محترم مومنی روحی
مطلب بعدیسیدبندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مشخص شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...