دستگیری حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور

0
410

برادر حسن روحانی که تا چندی قبل به عنوان آقای دوربینی نیز نامیده می شد مدت هاست که از انظار عمومی غایب است!

دو ماه پیش بنا به گزارش معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات و با دخالت مستقیم سید اصغر حجازی و نامه کتبی ناطق نوری که مستقیم به حسن روحانی ابلاغ شده قید شده است که بدلیل اتهامات اقتصادی به مصلحت نیست که بیش از این حسین فریدون در انظار عمومی در کنار رئیس جمهوری باشد . از آن طرف هم با این موضوع حسن روحانی در آن جلسه فقط به اقامه نماز جماعت اکتفا کرده و بلافاصله بیت خامنه ای را ترک می کند.

روز بعد بلافاصله موضوع بانک رفاه مطرح میشود و از فردای آن ورود حسین فریدون به ساختمان قرمز نهاد ریاست جمهوری ممنوع اعلام شده و به همین دلیل سر تیم حفاظت روحانی به درخواست وی تغییر میکند. اما شنیده ها حاکی از آن است، که حسین فریدون تا تاریخ اوائل خرداد ماه در بازداشت خانگی بوده اما به ناگهان چهار روز پیش به مکان نامعلومی منتقل میشود. در همین راستا در ضیافت افطار ریاست جمهوری که با حضور استانداران و فرمانداران سراسر کشور برگزار شده حمله شدید لفظی روحانی کاملا مشهود است.
خبر بازداشت خانگی رسماً در روز اعلام تایید انتخابات و در اولین جلسه رسمی روحانی به طور عمد بصورت تلفنی به اطلاع سرتیم جدید روحانی رسیده و او نیز بلافاصله خبر را به روحانی انتقال می دهد. حسن روحانی پس از شنیدن خبر، کنترل اعصاب خود را از دست داده و مجدد دچار حمله عصبی می گردد بطوریکه لرزش دست وی کاملا مشهود است. ( این بیماری حسن روحانی دقیقا از زمان خودکشی پسرش محمد که در هنگام صرف غذا در جلوی حسن روحانی با اسلحه خود حسن روحانی خود کشی میکند تا به امروز با روحانی است. همه افرادی که وی را از نزدیک می‌شناسند میدانند در کوران حوادث و استرس های شدید دست های حسن روحانی بشدت به لرزه افتاده و تا دقایقی وی کنترل ارادی بر خود را ندارد و به همین دلیل است که همیشه قبل از تمام جلسات وی به مدت یک ساعت از هر نوع تماس اداری خودداری میکند تا مبادا دچار حمله عصبی شود .)

دستگیری حسین فریدون ساعت ۲:۳۰ بامداد پس از دیدار محرمانه سیدعلی خامنه ای با ابراهیم رئیسی صورت می گیرد.

پیشتر نیز تعدادی از نمایندگان مجلس، طی نامه ای خطاب به حسن روحانی درباره عملکرد برادرش، خبر از یک دریافت نجومی داده بودند. مطابق نامه نمایندگان، حسین فریدون با استفاده از نفوذ خود، به تاریخ ۲۵ خرداد ۹۳ ملکی را به قیمت ۱۴۰میلیارد ریال واقع در تجریش (از طریق همسر) از یک ابَر بدهکار بانکی به نام (ر- د) با بیش از ۴۰هزار میلیارد ریال بدهی بانکی، دریافت کرده است.

تصویر بالا سندی در مورد ارتباط مالامیری با همسر حسین فریدون را نشان می‌دهد
تصویر بالا سندی در مورد ارتباط مالامیری با همسر حسین فریدون را نشان می‌دهد

پس از آن نیز جزئیاتی از پرونده شب‌دوست مالامیری توسط نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی فاش شد. سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه در حال حاضر سرویس‌های امنیتی بیگانه برای شب‌دوست مالامیری که بدهکار بانکی است پناهندگی درست کرده‌اند و دیگر تحت تعقیب پلیس اینترپل نیز قرار ندارد، اضافه کرد شب‌دوست مالامیری رقم‌های بسیار کلانی توسط رانت‌هایی که داشته از بانک‌های ملی و ملت اخذ کرده است.

مالامیری ارتباطات نزدیکی با خانواده حسین فریدون برادر حسن روحانی داشته است. اسناد واریز پول، به حساب دختر حسین فریدون در لندن و کانادا وجود دارد که نشان‌دهنده ارتباطات مالی بین فریدون و مالامیری است. از طرفی آقای رستگار از شعبه دوبی بانک ملت برای مالامیری وام‌های کلان اخذ می‌کند و  مالامیری این وام‌ها را در بانک ملت ایران تبدیل به ریال و سپرده‌گذاری با سود بالا می‌کند! مالامیری مجموعاً حدود ۲ هزار میلیارد تومان وام دریافت کرده است.

ابطحی خاطرنشان کرد: همچنین مالامیری در یک مؤسسه خیریه غربالگری سرطان با آذر غفوری همسر حسین فریدون همکاری داشته است.

کمک بابک زنجانی نیز به ستاد انتخاباتی بنفش، همچنان در اذهان افکار عمومی باقی است، مدیر مسئول ۹ دی، حمید رسایی در این باره گفته بود: «پیگیری ها نشان می دهد که هر چند بابک زنجانی پنج میلیارد به ستاد انتخاباتی بنفش کمک مالی کرده است اما فرد واسطه ستاد بنفش، فقط دو میلیارد از این پنج میلیارد را در ایام انتخابات به حساب ستاد انتخاباتی بنفش واریز کرده بود!»

 این خبر به زودی تکمیل می گردد.

مطلب قبلی«اسپیلبرگ» انیمیشن محبوب دهه ۹۰ را بازسازی می‌کند
مطلب بعدیدولت سایه خامنه ای، ایجاد روزی یک بحران برای دولت حسن روحانی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...