نامه قدردانی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به هنرمند نام آور ایرانی اصغر فرهادی

0
277

هنرمند نام آور ایرانی آقای اصغر فرهادی،

موفقیت کم سابقه شما را در دریافت دوباره جایزه اسکار که باعث امید و شعف همگانی شد ارج می نهیم. احساس غرور میکنیم از اینکه هنوز هنرمندانی خستگی ناپذیر چون شما در کشور وجود دارند که علیرغم همه مشکلاتی که جمهوری اسلامی برای هنر و هنرمند ایجاد میکند به موفقیت هائی چنین شگرف نائل مشوند.

خودداری شما از حضور در مراسم اسکار برای همبستگی با مردم ایران و شش کشور دیگر با متن کوتاه پیامی که در مراسم اسکار از طرف خانم انوشه انصاری قرائت گردید، انعکاس جهانی یافت.

اعتراض شما در این پیام به قانون غیرانسانی‌ منع ورود مهاجران به آمریکا، دفاع از حقوق کسانی که به آنها توهین شده است با اشاره به دموکراسی و حقوق بشر، در عین مردود دانستن تفکر عقب افتاده ای که اهمیت این دستاوردها را برای صلح و رستگاری مردم جهان نادیده می انگارد، تاثیر اقدام شما را افزایش داد. بویژه آنکه جهان میداند حکومت اسلامی در ایران سالهاست آزادی ها و حقوق انسانی و شهروندی مردم ایران را به طرز فاحشی نقض میکند.

پیام هوشمندانه شما و انعکاس گسترده آن چهره ای از مردم ایران، فرهنک و هنر آن را به جهانیان معرفی نمود که هیچگونه سنخیتی با استبداد دینی و بنیادگرایی حاکم در ایران ندارد.

تاکید شما در پیام بر اینکه هرگونه “تقسیم کردن جهان به دسته ما در برابر دسته دشمنان ما باعث ایجاد هراس می شود و توجیه فریبکارانه‌ای برای تجاوز نظامی و جنگ است”، مردود دانستن رفتار حاکمان کنونی ایران که دائما جامعه داخلی و بین المللی را به دوست و دشمن تقسیم میکنند نیز هست و همچنین اشاره به این بود که مردم ایران با هرگونه جنگ و دخالت نظامی مخالفند.

بار دیگر تلاش شما و سایر هنرمندان ایران را که در سخت ترین شرائط ممکن و علیرغم موانع و مخاطرات روز افزونی که حاکمیت ایجاد می کند چنین آثاری را خلق می کنید قدر می نهیم و به داشتن چنین هنرمندانی برخود می بالیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

۹ اسفند ۱۳۹۵ برابر ۲۷ فوریه ۲۰۱۷

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

مطلب قبلیمحسن رضایی نسبت به خطر فروپاشی جمهوری اسلامی هشدار داد
مطلب بعدیطاهره ریاحی،روزنامه نگار در تماس تلفنی به خانواده اش گفت: «منتظر من نباشید»
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...