۴۳ میلیون نفر اسکار را زنده دیدند

0
128

اسکار امسال با ثبت ۴۳ میلیون تماشاگر، رکورد ۱۰ سال اخیر خود را شکست.

 شبکه تلویزیونی ای.بی.سی که مثل سال‌های پیش برنامه اسکار را در آمریکا پخش می کرد، امسال موفق شد بیش از دو میلیون ۵۰۰ هزار نفر تماشاگر بیشتر را جذب این برنامه کند.

به گفته مسئولان این شبکه، برنامه امسال با ۴۳ میلیون تماشاگر که ۱۲٫۹ درصد آنها از طیف بزرگسالان ۱۸ تا ۴۹ سال بودند، موفق شد آمار تماشاگرانش را ۶ درصد بیشتر از سال پیش بکند.

گفته می‌شود انتخاب الن دی جنرس به عنوان مجری موجب شد تا تماشاگران جوان تری به تماشای برنامه بنشینند و میزان تماشاگران ۱۸ تا ۳۴ ساله برنامه دیروز، از سال ۲۰۰۷ تاکنون در بالاترین سطح قرار گرفت.

سال پیش این مراسم با اجرای ست مک فارلین برگزار شد. آن برنامه سه ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید و ۴۰ میلیون ۴۰۰ هزار نفر به تماشای آن نشستند که ۱۳ درصد آنها را افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله تشکیل می دادند.

پخش برنامه اسکار مهمترین برنامه شبکه ای.بی.سی است و پربیننده ترین نمایش آن محسوب می شود. این شبکه طبق قراردادی که با آکادمی اسکار بسته است تا سال ۲۰۲۰ پخش این برنامه را برعهده دارد.

آمار تماشاگران اسکار پس از سال ۲۰۰۸ که کاهش یافت و به ۳۲ میلیون نفر رسید تا کنون با یکی دو میلیون تفاوت در اطراف رقم ۴۰ میلیون نفر تغییر کرده است. دی جنرس در سال ۲۰۰۷ نیز مجری این مراسم بود و آن زمان رقم ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تماشاچی را برای این مراسم کسب کرد.

بالاترین آمار تماشاگران مستقیم این مراسم مربوط به سال ۲۰۰۴ است که ۶٫۴۳ میلیون نفر تماشاگر داشت. پایین ترین تماشاگران هم در سال ۲۰۰۸ به تماشای مراسم اسکار نشستند که ۸٫۳۱ میلیون نفر را شامل می شد.

سود این برنامه برای دست اندرکاران آن نیز رقم قابل توجهی است که هر چند هنوز رقم امسال آن اعلام نشده اما سال پیش مراسم اسکار ۲٫۵۱ میلیون دلار سود برای دست اندرکاران مراسم همراه داشت.

بیلی کریستال، ادی مورفی، آن هاتاوی و جیمز فرانکو از مجریان مراسم اسکار در سال های اخیر بوده اند. هر سال بلافاصه پس از پخش این برنامه، انتخاب مجری سال بعد در مرکز توجه قرار می گیرد.

به گزارش مهر به نقل از د رپ، الن دی جنرس امسال با برنامه های غیرمنتظره ای که تدارک دیده بود، از جمله آوردن یک پیتزای بزرگ در مراسم و تقسیم آن با بازیگرانی که در ردیف های جلویی نشسته بودند، توجه زیادی را جلب کرد. گرفتن عکس های یادگاری با گوشی تلفن همراه و گذاشتن آن روی توییتر نیز از دیگر ابتکارهای این مجری ۵۶ ساله بود. یک عکس دسته جمعی این مراسم با تماشای بیش از یک میلیون نفر در زمانی اندک، موجب اختلال در برنامه این شبکه اجتماعی شد.