۲۵ عضو کنگره آمریکا: از لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی جلوگیری می‌کنیم

0
188

همزمان با برگزاری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، بیست و پنج عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری این کشور نوشتند که از لغو هرگونه تحریمی علیه جمهوری اسلامی جلوگیری خواهند کرد.

در این نامه که نسخه‌ای از آن به دست «واشینگتن فری‌بیکن» رسیده است، کاخ سفید متهم شده که اطلاعاتی را از اعضای کنگره پنهان کرده و به درخواست‌ آن‌ها مبنی بر ارائه جزئیات درخصوص ماهیت مذاکرات با جمهوری اسلامی پاسخ نداده است.

در این نامه ذکر شده است: «به‌رغم ده‌ها نامه‌ای که اعضای جمهوری‌خواه کمیته مطالعات ارسال و درخواست کرده که اطلاعات بیشتری درباره اجرای تحریم‌های جمهوری اسلامی ارائه داده شود، دولت شما طرح تضعیف و لغو تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی را از کنگره مخفی نگه‌داشته است.»

امضا‌کنندگان این نامه بر قدرت کنگره آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه جمهوری اسلامی تأکید کردند.

العربیه نوشت؛ آن‌ها در این زمینه نوشته‌اند: «ما در این نامه به شما یادآوری می‌کنیم که ایجاد روابط با کشورهای خارجی و اعمال تحریم‌های اقتصادی در محدوده توانایی‌های کنگره قرار دارد.»

دولت جو بایدن این هفته وارد مذاکراتی غیرمستقیم با جمهوری اسلامی شد. خواسته اصلی جمهوری اسلامی در این مذاکرات، لغو تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید