۲۰ کشته در حمله هوایی ناشناس به لشکر زینبیون پاکستانی وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه

0
86

افزایش حملات ناشناس در سوریه در این اواخر و احتمال زیاد دست‌‌داشتن اسرائیل در آنها بیانگر این است که اسرائیل عزم خود را برای ریشه‌کن کردن حضور شبه‌نظامیان رژیم جمهوری اسلامی درسوریه، جزم کرده‌است.

به گفته دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه در جریان حمله هوایی سحرگاه پنجشنبه ۲۶ نوامبر، ۲۰ تن از عناصر لشکر زینبیون در حومه بوکمال در شرق دیرالزور کشته شدند که اکثراً تابعیت پاکستانی داشتند.

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه افزود که این جنگنده‌های ناشناس که به نظر می‌رسد اسرائیلی باشند، مراکز و تجمع‌های این گروه شبه‌‌نظامی را در صحرای الجلاء و الحمدان در غرب شهر بوکمال در مرز با عراق در حومه شرقی دیرالزور هدف قرار دادند که تلفات جانی و مادی زیادی را در پی داشت.

در ادامه بیانیه دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده‌است که شمار کشته شدگان این حمله با توجه به وخامت حال برخی از زخمی‌ها، افرایش خواهد یافت.

منطقه حد فاصل میان دو شهر بوکمال و میادین در حومه شرقی دیرالزور به واسطه گروه‌های نیابتی رژیم جمهوری اسلامی، زیر نفوذ این کشور قرار دارد.

تابعیت‌های افغان و عراقی

این نخستین‌بار نیست که این منطقه هدف حملات هوایی قرار می‌گیرد زیرا در ۲۲ نوامبر جاری نیز حملات هوایی از سوی جنگنده‌هایی که احتمالاً اسرائیلی بودند، زیان‌های جانی و مالی زیادی به شبه‌نظامیان طرفدار رژیم جمهوری اسلامی وارد ساخت و ۱۴ تن از تابعیت‌های افغان و عراقی عضو این گروه‌ها کشته شدند.

العربیه نوشت؛ بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، حملاتی در روزهای گذشته علیه مراکز و زاغه اسلحه نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان در منطقه جبل‌المانع در حومه جنوبی دمشق اجرا شد و مرکزی مربوط به «مقاومت سوریه برای آزاد سازی جولان» در قنیطره در مرز سوریه با بلندی‌های جولان هدف بمباران قرار گرفت.