14 بسیجی و مرزبان در میرجاوه ربوده شدند

0
242

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: «شامگاه گذشته (دوشنبه ۲۳ مهرماه) تعدادی از بسیجیان بومی و نیرو‌های هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت وتبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک‌های ضد انقلاب ربوده شدند.»

این اطلاعیه در ادامه با اشاره به اینکه این پایگاه از استحکامات خوبی برخوردار بوده، خاطرنشان کرد: «عوامل گروهک‌های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و روبه روی یکی از پاسگاه‌های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند.»

تاکید بیانیه سپاه بر نقش “عوامل نفوذی” در این حادثه قابل توجه است.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در پایان تاکید کرد: “عملیات تعقیب اشرار، تروریست‌ها و عوامل نفوذی دشمن ونیز اقدامات لازم برای آزاد سازی ربوده شدگان با جدیت در دستور کار نیرو‌های دفاعی و امنیتی مستقر درمناطق مرزی قرار گرفته است و ازدولت پاکستان نیز انتظار می‌رود با اشرارو تروریست‌هایی که در جوار مرز‌های آنان لانه کرده و از سوی برخی کشور‌های مرتجع شرور و تروریست پرور منطقه حمایت و به کارگیری می‌شوند، برخورد جدی داشته و به سرعت نسبت به آزادی و تحویل مرزبانان اقدام کند.”

صبح روز سه شنبه گروه “جیش العدل” در پیامی مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت و اعلام کرد که یک پایگاه مراقبتی را در شهرستان میرجاوه “به‌صورت کامل خلع سلاح” کرده‌است. در حالیکه سپاه پاسداران تعداد نیرو‌های ربوده شده را اعلام نکرده است،

اما خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه که خواسته نامش فاش نشود، تعداد ربوده شدگان را ۱۴ نفر اعلام کرد. براساس گزارش ایرنا این افراد “بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده اند.”

در همین حال خبرگزاری ایلنا هم گزارش داده که در این حادثه «هفت‌نفر از ربوده‌شدگان، بسیجی طرح امنیت، پنج‌نفرشان نیرو‌های هنگ مرزی میرجاوه و دو نیروی اطلاعات سپاه هستند که بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده‌اند.».

اما باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما به نقل از منابع آگاه اعلام کرد “۱۱ نفر از نیرو‌های ایرانی در مرز میرجاوه شامل یک نفر کادر مرزبانی، ۶ نفر بسیجی و ۴ نفر از سربازان ناجا، ربوده شده اند.

” به گزارش باشگاه خبرنگاران این اتفاق ساعت ۳ بامداد امروز در برجک ۱۰۴ منطقه لولکدان، دهنه تنگوک به وقوع پیوسته است. البته این جزییات از سوی مراجع امنیتی و رسمی تائید نشده اند.

به گزارش فرارو؛ منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد. مرز میرجاوه از مناطق حساس مرزی کشور است که هر از گاهی شاهد تحرکات گروه‌های معاند و تروریستی است. سال گذشته نیز در جریان یک حمله مسلحانه در این منطقه سرباز وظیفه سعید براتی ربوده شد. او اواخر مرداد ماه پس از گذشت ۱۵ ماه با تلاش نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی از اسارت آزاد شد.