۱۰ ثروتمند هالیوود را بشناسید

0
147

جرج لوکاس با ساختن مجموعه «جنگ ستارگان» به عنوان ثروتمندترین فیلمساز شناخته شد و اسپیلبرگ را در مقام تهیه کننده و کارگردان به مقام سوم راند.

 جرج لوکاس خالق «جنگ ستارگان» به عنوان ثروتمندترین چهره هالیوود شناخته شده است.

گفته شده لوکاس ثروتی ۵.۴ میلیارد دلاری دارد. او سال ۲۰۱۲ کمپانی لوکاس فیلم را به قیمت ۴ میلیارد دلار به دیسنی فروخت و از تهیه ۶ فیلم «جنگ ستارگان» و کارگردانی چهار مورد از آنها درآمد قابل توجهی داشته است.

آرنون میلچان تهیه کننده اسراییلی در مکان دوم جای دارد. او کمپانی نیورگنسی پروداکشنز را در اختیار دارد و شماری از پردرآمدترین فیلم‌های هالیوود را تهیه کرده که «خانم و آقای اسمیت» و «آقای فوکس شگفت انگیز» از جمله آنها هستند.

در مکان بعدی استیون اسپیلبرگ جای دارد که با استودیو دریم وورکز فیلم‌های پرفروشی چون «ترنسفورمرز» یا «تبدیل شوندگان» را ساخته است.

در این فهرست نام هیچ زنی دیده نمی‌شود و بیشتر افراد بالای ۵۰ سال سن دارند. جوان‌ترین فرد این فهرست رایان کاوانو است که ۴۰ ساله است و کمپانی تولید او رلاتیویتی مدیا فیلم‌هایی چون «گانگستر آمریکایی» و «مرد جدی» را تهیه کرده است.

جیمز کامرون کارگردان دو فیلمی که پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما شدند یعنی «آواتار» و «تایتانیک»، در این فهرست در جایگاه دهم جای دارد.

به گزارش مهر به نقل از ددلاین، فهرست ثروتمندترین چهره‌های هالیوود چنین اعلام شده است:

۱. جرج لوکاس با ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلون دلار

۲. ایرون میلچان با ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار

۳. استیون اسپیلبرگ با ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار

۴. آستین هرتس با یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار

۵. رایان کاوانو با یک میلیارد دلار

۶. جفری کاتزنبرگ با ۹۱۰ میلیون دلار

۷. توماس تال با ۸۷۰ میلیون دلار

۸. جفری بروکهایمر با ۸۵۰ میلیون دلار

۹. استیو تیش با ۷۲۰ میلیون دلار

۱۰. جیمز کامرون با ۶۷۰ میلیون دلار