‌کی‌روش: به بازیکنانم افتخار می‌کنم

0
140

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن تقدیر از شاگردانش گفت: کره‌ای ها از دست من خسته شدند.

کارلوش کی روش بعد از بازی کره جنوبی و ایران که با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد، گفت: می‌خواهم به هواداران فوتبال کره‌جنوبی تبریک بگویم. هر 2 تیم بهترین بازی را انجام دادند که تماشاگر پسند بود.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: از بابت یک بازی با کیفیت بالا خوشحالم. این دیداری سخت برای من در زندگی فوتبالی‌ام بود و تنها دلیل خستگی من و بازیکنانم، کره‌ای‌ها بودند که خوب بازی کردند.

کی‌روش در رابطه با اخراج سعید عزت‌اللهی از زمین بازی و 10 نفره شدن ایران برابر کره‌جنوبی در دقایق زیادی از نیمه‌ دوم گفت: به بازیکنانم افتخار می‌کنم که با قدرت و روحیه مضاعف پس از  اخراج عزت‌اللهی بازی کردند.

وی در واکنش به جنگ روانی هواداران کره‌ای علیه او پیش از آغاز بازی اظهار داشت: هواداران و فوتبالیست‌های کره‌ای از دست من خسته شده‌اند.

سرمربی تیم ملی عنوان کرد: امروز تماشاگران زیادی به ورزشگاه آمدند. هواداران کره‌ای فوتبال را در فضای خوبی دنبال می‌کنند. از بازیکنان ایران به ویژه برخی‌ جوان‌ها که اولین بازی خود را انجام می‌دادند قدردانی می‌کنم. به این مسئله افتخار می‌کنم که 10 بازیکن تیم ملی ایران پس از اخراج هم‌تیمی خود تمام توان خود را به معرض نمایش گذاشتند. کره‌جنوبی هم بازیکنان بسیار خوب زیادی دارد.

کی‌روش درباره دیدار مقابل سوریه تصریح کرد: در درجه اول باید به عملکرد تیم سوریه در این رقابت‌ها تبریک بگویم این کشور درگیر مسائل داخلی است و شرایط دشواری دارد، اما آنها عملکرد خوبی داشتند. از پیروزی سوریه شگفت زده نیستم بازی گذشته این تیم را دیده بودم. ما درهیچ کدام از بازی‌هایمان همانطور که در این دیدار جشن نگرفتیم، جشن نگرفتیم و به طور قطع در دیدار برابر سوریه نیز محکم بازی خواهیم کرد و هدف خود درجریان این رقابت‌ها را به موفقیت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: بازی اولی که مقابل سوریه انجام دادیم درزمین پرآب برگزار شد و انگار در استخر بازی می‌کردیم درآنجا به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته برگزار کننده مالزیایی اعتراض خود را اعلام کردیم، اما دربازی برگشت به طورحتم یک بازی خوب و تماشایی خواهیم کرد.

کی‌روش در ادامه قدردانی خود از ملی‌پوشان ایرانی گفت: این یک افتخار است که چنین تیم خوبی داشته باشید. برای اولین‌بار در زندگی‌ام از بازیکنم خواستم تا پیراهنش را به من بدهد. من می‌خواهم که میل و حمایت‌های بیشتری در بازار جهانی فوتبال از بازیکنان تیم ملی ایران داشته باشم. بسیاری از بازیکنان با امکانات ضعیف تمرین و بازی می‌کنند. می‌خواهم که هواداران فوتبال در سراسر جهان اطلاعات بیشتری درباره فوتبالیست‌های ایرانی داشته باشند.

 به گزارش خبرورزشی، وی در پایان از هواداران کره‌ای که به خوبی تیمشان را تشویق می‌کردند تشکر کرد و گفت: در شرایطی از بازی مجبور شدم یک تنه به آنها بگویم که ساکت باشند. واقعا فوق العاده بودند و به آنان تبریک می‌گویم.