​گوهر عشقی: نماینده دادستان برای دستگیری نرگس محمدی آمده بود، به همراه فایل گفتگو با مادر ستار بهشتی

0
1319

“نرگس محمدی در زمانی که به دلیل بیماری در حال استراحت در منزل بود، ماموران امنیتی برای دستگیری او به خانه‌اش هجوم بردند.” «گوهر عشقی» مادر «ستار بهشتی» وبلا‌گ‌نویس جان‌باخته،با بیان این مطلب به عنوان شاهد عینی، حضور نماینده دادستان، حمله ماموران لباس شخصی و بازداشت «نرگس محمدی» را بازگو کرده است.

او در زمانی که «نرگس محمدی» بازداشت شد، با فریادهای اعتراضی به ماموران اطلاعاتی و امنیتی و نماینده دادستان، تلاش کرد تا مانع از بردن این سخنگوی «کانون مدافعان حقوق بشر» به زندان اوین شود.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان، ساعت ۸:۳۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، تعداد زیادی از مامورین امنیتی و لباس شخصی به منزل «نرگس محمدی» روزنامه‌نگار و سخن‌گوی کانون مدافعان حقوق بشر، هجوم برده و گفته‌اند که حکم جلب وی را در اختیار دارند و در صورت باز نکردن درب منزل، مبادرت به شکستن درب و هجوم از دیوارهای منزل برای بازداشت وی می‌کنند. این زندانی سیاسی سابق پس از باز کردن درب منزل، بازداشت و به بند نسوان زندان اوین منتقل شد.

فایل گفتگوی کامل «گوهر عشقی» با «مادح نظری» عضو «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» را که توسط این کمپین بدست خبرنامه ملّی ایرانیان رسیده است را در ساوندکلاود بشنوید.