۵ قابلیت سامسونگ گلکسی S۷ که در آیفون های اپل موجود نیست

0
128

شاید کمتر رقابتی در دنیای تلفن های هوشمند مانند رقابت بین اپل و سامسونگ فشرده باشد. در سال ۲۰۱۵، هر دو شرکت بر بازار تلفن های هوشمند تسلط داشتند، سامسونگ با سهم ۲۲ درصدی از بازار جهانی و اپل با در اختیار داشتن سهم کمی بیشتر از ۱۶ درصد بازار جهانی!

هماوردهای جدید سامسونگ، گلکسی S7  و گلکسی S7 اج، این رقابت را داغ نگه داشته اند. این دو مدل نسبت به مدل های قبل بهبودهای زیادی یافته اند، مانند دوربین بهتر، ضد آب بودن و سخت افزار قدرتمندتر.

در اینجا نگاهی به ۵ ویژگی گلکسی S7 می پردازیم که در آیفون های اپل وجود ندارد.

راه اندازی دوربین با دوبار فشردن دکمه خانه (Home Button)

در مدل های جدید گلکسی، با دوبار فشردن دکمه خانه می توانید دوربین را فعال کنید. سامسونگ ادعا می کند که این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا در کمتر از یک ثانیه به دوربین دسترسی داشته باشد.

اپل همچین میان بری ندارد، ولی شما می توانید با فشردن ایکون دوربین در صفحه خانه آیفون، سریعا دوربین را فعال کنید.

گرفتن تصاویر شفاف تر در محیط کم نور بدون استفاده از فلاش

یکی از بزرگ ترین بهبودهایی که مدل جدید گلکسی دارد، گرفتن تصاویر بهتر در شرایط کم نور و نیمه تاریک است. سامسونگ اندازه پیکسل های دوربین را افزایش داده است که این اجازه ورود نور بیشتری را به سنسور می دهد.

پرداخت الکترونیکی بدون استفاده از NFC

اکثر سیستم های پرداخت الکترونیکی، مانند اپل پی، از تکنولوژی NFC برای اتصال موبایل به پایانه پرداخت استفاده می کنند. با اینکه NFC روز به روز در حال گسترش است اما هنوز در هر جایی وجود ندارد.

سامسونگ پی تقریبا با هر پایانه پرداختی سازگار است. این یعنی اینکه هر جایی که از کارت اعتباری پشتیبانی می کند، می توان از سامسونگ پی استفاده کرد، بدون آنکه صندوق از NFC پشتیبانی کند.

 شارژ وایرلس

مانند بسیاری از گوشی های اندرویدی، گلکسی S7 نیز از شارژ وایرلس پشتیبانی می کند. به جای استفاده از پریز برق، کاربران می توانند آن را روی یک پد قرار دهند تا شارژ شود. تکنولوژی وایرلسی که در این مدل ها به کار رفته است، به گونه ای است که تمام پدها را پشتیبانی می کند. هرچند برخی شرکت ها شارژ وایرلس را برای آیفون نیز آماده کرده اند، اما این قابلیت به طور رسمی پشتیبانی نمی شود.

افزودن حافظه جانبی

کاربرانی که دوست دارند ساعت ها فیلم، سریال و موسیقی روی گوشی خود داشته باشند، سپاسگزار این ویژگی خواهند بود. هر دو مدل از کارت های میکرو اس دی تا ظرفیت ۲۰۰ گیگابایت پشتیبانی می کنند.

منبع: آی تی رسان