۴۰ شکایت برای صحنه‌های خشن جیمز باند

0
255

تعداد شکایت‌هایی که سال گذشته میلادی از فیلم جیمز باندی «اسپکتر» به اداره ممیزی صنعت فیلمسازی بریتانیا رسیده، بیش از هر فیلم دیگر بوده است.

 با اینکه اسپکتر برای اکران عمومی از هیأت طبقه‌بندی فیلم بریتانیا درجهA12 دریافت کرد اما این موضوع مانع رسیدن ۴۰شکایت مربوط به محتوای نامناسب فیلم به هیأت نشد؛ عددی که در نوع خود بسیار بزرگ اما در مقایسه با گیشه ۵۰میلیون پوندی اسپکتر، تقریبا ناچیز است.

با این حال، مدیران صنعت فیلمسازی بریتانیا معتقدند برای پرهیز از تکرار موارد مشابه، باید با سختگیری بیشتر نسبت به صحنه‌های خشن و تکان‌دهنده ازجمله درآوردن چشم به‌ویژه برای مخاطب نوجوان برخورد کرد.

یکی از صحنه‌های مشمئزکننده فیلم جایی است که کریستوفر والتس بازیگر نقش بلوفلد یک مته کوچک در سر جیمز باند با بازی دانیل کریگ فرومی‌کند. گرچه در این صحنه خونی ریخته نمی‌شود و اثری هم از زخم و جراحت نیست اما دیدن زجر کشیدن باند به اندازه کافی دردناک و آزاردهنده است.

پس از ۴۰شکایت از اسپکتر، «کینگزمن: سرویس مخفی» با ۳۸شکایت در رده دوم ایستاد. عمده شکایت‌ها از این فیلم نوجوانانه و جاسوسی به صحنه خشن مبارزه در کلیسا مربوط می‌شود.

به گزارش همشهری؛ «مینیون‌ها» هم با داشتن ۱۶شکایت سوم شد. سال گذشته، هیأت طبقه‌بندی فیلم بریتانیا برای ۹۸۳فیلم مجوز نمایش صادر کرد که ۳۸۳فیلم درجه ۱۵گرفتند و درجه۳۲۱ فیلمA12 (مناسب برای ۱۲سال به بالا) اعلام شد.

baldmove.com