۲ فوریت طرح برجام رای نیاورد

0
122

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی با بررسی ۲فوریتی برجام در صحن علنی مخالفت کردند که رئیس مجلس در موافقت با دوفوریت آن صحبت کرده بود.

 در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی دوفوریت طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی در اجرای برجام» در دستور کار مجلس قرار گرفت.

پس از دفاعیات لاریجانی از لزوم بررسی فوری این طرح و همچنین بندهای طرح، رای گیری بعمل آمد که در نتیجه آن نمایندگان با دوفوریت طرح مخالفت کردند.

نمایندگان با ۱۵۹ رای موافق، ۶۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس با بررسی فوری طرح برجام در مجلس مخالفت کردند. تصویب دوفوریت نیازمند رای موافق دوسوم نمایندگان حاضر در مجلس بود.

در ادامه برای یک‌فوریت این طرح رای‌گیری شد.

نمایندگان با ۱۶۸ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس با بررسی یک‌فوریتی طرح فوق موافقت کردند.

لاریجانی در پایان گفت: این طرح به کمیسیون ارجاع می‌شود تا هر چه سریعتر بررسی شده و به صحن علنی مجلس ارائه شود.

براساس آئین نامه داخلی مجلس طرح های فوریتی بودن نوبت در کمیسیون مربوطه بررسی شده و پس از ارائه به صحن نیز بدون نوبت در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

به گزارش مهر؛ گفتنی است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر اساس آئین نامه محدودیت زمانی برای رسیدگی به این طرح نخواهد داشت.