۲ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند

0
118

روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۲ زندانی از بندهای ۲ و ۷ زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.آنها بین ۱،۵ تا ۴ سال در زندان بودند .

اسامی اعدام شدگان روز گذشته در زندان مرکزی زاهدان به قرار زیر می باشد :

۱ـ محمد یعقوب اسحاق زهی ۳۵ ساله که ۴ سال در بند ۷ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود

۲ـ خدانور درون پرور ۳۳ ساله که ۱.۵ سال در بند ۲ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.

روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۵ زندانی را برای اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان منتقل کردند. اسامی زندانیانی که به سلولهای انفرادی به منظور اعدام منتقل شده بودند به قرار زیر می باشد ؛ محمد یعقوب اسحاق زهی ، خدا نور درون پرور ، حلیم بشام نارویی ، مهدی آبخور و گیجی بودند .

۵ زندانی صبح روز شنبه  به میدان اعدام برده شدند و حتی طناب دار بر گردن آنها قرار گرفت ولی در آخرین لحظات ۲ نفر از آنها اعدام شدند و ۳ نفر دیگر به بندهای عمومی بازگردانده شدند.

یکی از شیوه های غیر انسانی و ضدبشری که علیه زندانیان محکوم به اعدام بکار برده می شود این است که آنها را گاها تا چند بار پای جوبه دار می برند و در آخرین لحظات حکم اعدامشان را به تعویق می اندازند.آنها شاهد اعدام همبندیان خود هستند که طبعات شدید روحی بر آنها وارد می شود و گاها تعادل روحی خویش را برای مدت طولانی از دست میدهند.

روز پنجشنبه همزمان با انتقال این ۵ زندانی به سلولهای انفرادی تا صبح روز شنبه تمامی ارتباطات زندان را با بیرون قطع کردند.

افرادی که حکم اعدام این زندانیان را صادر کردند مه گلی رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب وبامری رئیس شعبه ۲ دادگاه انقلاب زاهدان می باشند.این ۲ جنایتکار علیه بشریت حکم اعدام زندانیان سیاسی و سایر زندانیان را صادر می کنند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، اعدام جمعی در زندان مرکزی زاهدان را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر برای پایان دادن به اعدام در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۱اردیبهشت ۹۳ برابر با ۱۰ می ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلی۱ زن و ۱۰ مرد در زندان گوهردشت کرج به دار آویخته شدند
مطلب بعدیباغ وحش بابلسر تعطیل شد؛ خرس باغ وحش جابجا می شود
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...