۲۴ سال پس از انتخاب خامنه‌ای به عنوان رهبر؛ نقل‌قول‌های هاشمی از خمینی بی‌اعتبار شد

0
138

۲۴ سال پس از انتخاب علی خامنه‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی آن‌هم با یک نقل قول اکبر هاشمی رفسنجانی از روح‌‌الله خمینی٬ خاطرات و نقل‌قول‌های هاشمی از خمینی با تردید مواجه شده است.

خامنه‌ای ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ از سوی مجلس خبرگان به عنوان رهبر جمهوری اسلامی انتخاب شد و هاشمی نیز در تائید این انتخاب نقل‌قولی تاریخی از خمینی درباره وی بیان کرد.

به گزارش خبرنامه از دیگربان؛ هاشمی در جلسه انتخاب رهبر جدید ادعا کرد آقای خمینی به وی گفته که خامنه‌ای تنها فرد «صالح» برای تصدی رهبری است که این نقل‌قول تاثیر زیادی در انتخاب اعضای مجلس خبرگان داشت.

با گذشت ۲۴ سال از این نقل‌قول تاریخی٬ گروهی از محافظه‌کاران به نقل‌قول‌های هاشمی از بنیانگذار جمهوری اسلامی تشکیک وارد کرده‌اند.

این تردید‌ها پس از آن مطرح شد که هاشمی پس از آغاز مذاکرات تلفنی روحانی و اوباما٬ نق‌قولی از آقای خمینی مبنی بر موافقت وی با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» بیان کرد.

این اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با خشم گسترده و همگانی محافظه‌کاران مواجه شده به طوری که طی دو هفته گذشته حملات تندی متوجه هاشمی و این نقل‌قول وی کرده‌اند.

فعالان سایبری حزب‌الله طنز‌های بسیاری درباره خاطرات هاشمی با خمینی منتشر کرده و فعالان سیاسی محافظه‌کار نیز گفته‌اند نقل‌قول‌های بی‌سند هاشمی از خمینی مورد پذیرش نیست.

خبرگزاری فارس به عنوان مهمترین بازوی رسانه‌ای سپاه پاسداران نیز طی این مدت مسئولیت اصلی تشکیک در خاطرات هاشمی از بنیانگذار جمهوری اسلامی را بر عهده گرفته است.

این خبرگزاری در ۱۴ روز گذشته ده‌ها خبر علیه هاشمی منتشر کرده و خاطرات وی از خمینی را بی‌اعتبار خوانده است.

مقاله قبلیواکنش مثبت مذاکره کنندگان اتمی به پیشنهاد ایران
مقاله بعدیزندانیان سیاسی در تبعید: مسئله حقوق بشر را در صدر مذاکرات خود قرار دهید
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...