«۱۹۸۹» تیلر سویفت پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی ۲۰۱۴ شد

0
356

آلبوم «۱۹۸۹» اثر تیلر سویفت با فروش بیش از ۳ میلیون و ششصدهزار نسخه در مدت دو ماه عنوان پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی سال ۲۰۱۴ را از آن خود کرد.

 انتشار فهرست پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی در آخرین روز سال ۲۰۱۴ نشان داد که  آلبوم موسیقی پاپ «۱۹۸۹» که تیلر سویفت خواننده و ترانه‌سرا در پایان ماه اکتبر (اوایل آبان) به بازار  فرستاده، پرفروش‌ترین آلبومی بوده که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است.

این آلبوم که عنوانش از سال تولد تیلر سویفت گرفت شده است، در هفته اول انتشار نزدیک به ۱.۳ میلیون نسخه فروش داشت که در همان ابتدا توانست رکوردی در سال ۲۰۱۴  بر جا بگذارد و از این لحاظ، بعد از آلبوم The Eminem Show امینم که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، در جایگاه دوم بیشترین سرعت فروش  آلبوم موسیقی در تاریخ قرار گرفت.

ورایتی به نقل از سایت داده‌های موسیقی نیلسن گزارش داد که آلبوم «۱۹۸۹» در آخرین هفته سال ۲۰۱۴ توانست برای هفتمین هفته غیر پیاپی با فروش ۴۳۰ هزار نسخه (مجموع فروش CD و  اینترنتی) عنوان پرفروش‌ترین آلبوم هفته  را به خود اختصاص دهد. به این ترتیب، مجموع فروش آلبوم «۱۹۸۹» در مدت دو ماه به ۳.۶۶ میلیون دلار رسیده و آلبوم موسیقی متن انیمیشن «یخ‌زده» دیزنی (پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما) با رقم ۳.۵۳ میلیون نسخه را به جایگاه دوم سالی که دیروز به پایان رسید، سوق داده است.

در آخرین هفته سال ۲۰۱۴ پس از آلبوم «۱۹۸۹» تیلر سویفت با ۴۳۰ هزار نسخه، آلبوم نیکی میناژ با عنوان The Pinkprint با ۱۵۶ هزار نسخه در جایگاه دوم و That’s Christmas to Me از گروه پنتاتونیکز با ۱۳۱ هزار نسخه در جایگاه سوم قرار گرفته است. Four از گروه وان‌دایرکشن مانند عنوانش در جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی قرار دارد و  رتبه‌های بعدی را  In the Lonely Hour سام اسمیث، ۲۰۱۴ Forest Hills Drive اثر جی. کول و X اد شیران، به خود اختصاص داده‌اند.

به کزارش آنا؛ تیلر سویفت، متولد ۱۹۸۹ در پنسیلوانیا است. این خواننده، نوازنده و ترانه‌سرای ژانرهای کانتری، پاپ و پاپ‌راک از سال ۲۰۰۴ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده و در این مدت ۷ جایزه گرَمی، ۱۵ جایزه امریکن میوزیک اواردز، ۱۱ جایزه انجمن موسیقی کانتری، ۷ جایزه آکادمی موسیقی کانتری و  ۱۲ جایزه بیلبورد را دریافت کرده است.

www.rideoffame.com