یک پیک پله صعود برای تیم ملی؛ بدون بازی! له صعود برای تیم ملی؛ بدون بازی!

0
221

جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در ماه مارچ اعلام شد تا تیم ملی ایران بدون انجام بازی با یک پله صعود روبرو شود.

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا جدیدترین رنکینگ تیم های برتر فوتبال جهان در ماه مارچ را منتشر کرد که در این رنکینگ تیم ملی ایران بدون مربی و انجام بازی تدارکاتی در فیفادی ها با یک پله صعود روبرو و جایگاه بیست و دوم را به خود اختصاص داد.

در شرایطی که با جدایی کارلوس کی روش بعد از ناکامی در قهرمانی جام ملت های آسیا، نیمکت رهبری ایران هنوز سرمربی خود را نشناخته است تا با این وضعیت دو فیفادی این ماه میلادی بدون انجام بازی برای ایران سپری شود تیم ملی بدون سرمربی پرتغالی خود نیز با صعود در رنکینگ روبرو و با یک پله صعود در جایگاه بیست و دوم بالاتر از سنگال و بعد از پرو قرار گرفت. با ۱۵۱۶ امتیاز و بدون تغییر امتیاز نسبت به ماه قبل ایران با این صعود روبرو شد.

نکته جالب این که در بین تیم های آسیا هر چهار تیم بالای جدول با یک پله صعود در رنکینگ روبرو شدند اما قطر قهرمان جدید قاره آسیا هم بدون تغییر امتیاز و جایگاه در همان رده پنجم قاره کهن جاخوش کرد تا وضعیتی مشابه با ایران داشته باشد. در این بین سقوط عربستان و چین ادامه داشت درست برعکس عراقی که با چهار پله صعود بهترین عملکرد را به خود اختصاص داد.

در تازه ترین رنکینگ فیفا در قاره آسیا، ایران همچنان با اقتدار یکه تازی خود را ادامه داد آن هم در شرایطی که هیچ بازی دوستانه ای در دستور کار نداشت.


در بین ۱۰ تیم برتر فوتبال جهان در ماه مارچ تیم ملی انگلیس بهترین عملکرد را داشت و موفق شد با پیشی گرفتن از کرواسی نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ خود را به جمع چهار تیم برتر دنیا برساند تا بعد از بلژیک، فرانسه و برزیل همچنان امیدوار به روزهای بهتری باشد. در این بین اروگوئه هم توانست از پرتغال پیشی بگیرد.

– اختلاف تنها سه امتیازی در صدر موید آن است که اولین لغزش از سوی شاگردان روبرتو مارتینز در ماه جاری باعث می شود قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ رتبه نخست را از آن خود کند.

– تیم ملی آلمان که در ماه اخیر در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ عملکرد خوبی داشت، هم با سه پله صعود، رده سیزدهم جدول رده رنکینگ تیم های ملی را به خود اختصاص داد.

– هلند که در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در خانه مغلوب ژرمن ها شد، دو پله سقوط کرده و رتبه شانزدهم جدول را به خود اختصاص داد.

– جمهوری کونگو با ۵ پله صعود و قرار گرفتن در رتبه ۴۶ و غنا با ۳ پله صعود و حضور در رتبه ۴۹، دو تیمی بودند که خود را به جمع ۵۰ تیم برتر رساندند.

– تیم ملی اتریش نیز با ۱۱ پله سقوط و کسر ۳۰ امتیاز، بدترین عملکرد را در ماه مارس به خود اختصاص داد.

– کرواسی که بعد از درخشش در جام جهانی دچار افت محسوسی شده، این ماه نیز سقوط را تجربه کرد و در رتبه ششم جدول قرار گرفت.

– تیم ملی آرژانتین خود را به یک قدمی دو تیم برتر جدول رسانده و فاصله ای ۶ امتیازی با دانمارک رده دهمی در رده بندی این ماه فیفا دارد.

به گزارش سه؛ این ماه و با توجه به برگزاری بازی های دوستانه و مقدماتی، ۱۵۰ دیدار در مجموع برگزار شد که بالاترین تعداد در ماه های اخیر بوده است.