یک مقام وزارت خارجه بریتانیا با خانواده نازنین زاغری در ایران دیدار کرد

0
144

یک مقام وزارت خارجه بریتانیا که برای شرکت در مراسم تحلیف حسن روحانی به ایران سفر کرده است اعلام کرد که با خانواده نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانی زندانی در تهران، دیدار کرده است.

الستر برت، معاون سیاسی وزیر خارجه بریتانیا در پستی در توئیتر خود نوشته است در تهران موفق به دیدار با خانواده نازنین زاغری رتکلیف شده و هدایایی که خانواده گابریلا، دختر نازنین و ریچارد رتکلیف از لندن فرستادند را به گابریلا داده است.

او همچنین در پستی نوشت که در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، درباره برجام و پرونده‌های کنسولی بحث و گفت و گو کرده است. او پیش از سفر گفته بود که درباره مسائل مختلفی از جمله حقوق بشر و شهروندان بریتانیایی ایرانی گفت و گو خواهد کرد.

نازنین زاغری، که با بخش آموزشی و خیریه رویترز همکاری می‌کرد، فروردین ماه سال گذشته هنگام بازگشت از ایران در فرودگاه امام خمینی بازداشت شد. ماموران پاسپورت او و دختر دو ساله‌اش را توقیف کردند. در حال حاضر خانواده خانم زاغری در ایران از فرزند او نگهداری می‌کنند.

خانم زاغری پس از ماهها بازداشت، محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شد. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به جزئیات اتهامات او اشاره نکرد اما به طور کلی آن اتهامات را امنیتی خواند.

به گزارش صدای آمریکا؛ همسر خانم زاغری و مقام‌های بریتانیایی این اتهامات را رد کرده اند.