یک قدم تا جام جهانی

0
222

شاگردان اسکوچیچ با کسب ۵ پیروزی از ۶ بازی در آستانه صعود به جام جهانی قرار گرفتند.

تیم ملی ایران در اولین بازی از دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی طی یک بازی برتر برابر سوریه به یک پیروزی قاطع رسید تا با ۱۶ امتیاز با اقتدار در صدر گروه اول آسیا قرار بگیرد.

شاگردان اسکوچیچ در غیاب این مربی که محروم بود در نیمه اول بعد از ایجاد چند موقعیت نصفه و نیمه به گل رسیدند. در دقیقه ۳۳روی پاس فوق العاده و بلند وحید امیری از زمین ایران، در پشت مدافعان به سردار رسید و شماره ۲۰ ایران گل اول بازی را به زیبایی روی زمین به ثمر رساند. دقایقی بعد از این گل روی نفوذ وحید امیری از جناح چپ  و سانتر او که به دست عمر السومه برخورد کرد داور توسط  VAR برای ایران پنالتی گرفت. ضربه پنالتی را هم احسان حاج صفی به گل تبدیل کرد تا ایران با همین نتیجه به رختکن برود.

در نیمه دوم شاگردان اسکوچیچ چند موقعیت خوب گلزنی به دست آوردند که تنها این قلی زاده بود که روی یک حرکت تکنیکی زیبا در دقایق پایانی موفق شد تا سومین گل ایران را به ثمر برساند تا شاگردان اسکوچیچ با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرند.

رسانه‌های ورزشی نوشتند؛ ایران با این پیروزی روی کاغذ تنها نیاز به کسب ۲ امتیاز از دیدارهای باقیمانده دارد تا به جام جهانی صعود کند.

داور: مانیگ(چین)

کمک‌ها:شای زیانگ و کاو یو(چین)

کارت زرد:احمد الاشقر( سوریه)

کارت قرمز:

گل‌: سردار آزمون(۳۳)، احسان حاج صفی(۴۳ پنالتی) برای ایران

ترکیب سوریه: خالد حجی عثمان، عمرو میدانی، عمرو جنیات، محمود المواس، ثائر کروما، احمد الاشقر، خالد کرد اوغلی، محمد العنز، فهد یوسف،عمر السومه و موئید الخولی

سرمربی:نزار محروس

ترکیب ایران: امیر عابدزاده، صادق محرمی، احسان حاج صفی(کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌الهی، امید نورافکن، احمد نورالهی، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده و سردار آزمون.

سرمربی: دراگان اسکوچیچ