یک شرکت چینی به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آمریکا تحریم شد

0
168

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۹ می ۲۰۲۰ اعلام کرد کشورش یک شرکت هواپیمایی چینی را به دلیل ارائه شرکت هواپیمایی ماهان ایر جمهوری اسلامی تحریم کرد. ماهان جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شرکت « شانگهای سینت لوجستیک لیمتید» نمایندگی فروش و ماهان ایر و خدمات‌رسانی به این شرکت را بر عهده گرفته و به این دلیل از سوی آمریکا تحریم شد.

وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) هم اعلام کرد شرکت Shanghai Saint Logistics به دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت. این شرکت هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که از سوی آمریکا تحریم می‌شود.

استیون منوشن، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در این‌باره گفت: « ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان‌ ایر ادامه می‌دهند، تردید نخواهیم کرد.»

ماهان ایر به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران و انتقال پیکارجو و تسلیحات به سوریه از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شد. پرواز هواپیماهای ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ نیز بر فراز آلمان و فرانسه ممنوع شد.

العربیه نوشت؛ در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند. جمهوری اسلامی در این جنگ با تمام توان از رژیم بشار اسد حمایت کرد.