یک خبر خوب برای والیبال ایران..!

0
232

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار برابر روسیه هرچند تن به شکست داد اما توانست با به نمایش گذاشتن دو بازی خوب در نهایت در یک ست قهرمان المپیک را شکست دهد که این به قول ولاسکو می‌تواند برای والیبال ایران یک خبر خوب باشد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران پس از باخت سه بر صفر مقابل روسیه در بازی اول خود در لیگ جهانی در دومین دیدارش نیز هر چند با نتیجه سه بر یک تن به شکست داد ولی توانست در یک ست قهرمان المپیک را مغلوب کند.

ست نخست: ۲۵ بر ۲۳ روسیه

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، حمزه زرینی، امیر غفور و آرمین تشکری وارد میدان شدند و نخستین امتیاز را با سرویس اشتباه روس‌ها بدست آوردند. شاگردان خولیو ولاسکو همانند دیدار نخست، این مسابقه را خوب آغاز کردند و همان ابتدا از حریف خود که قهرمانی المپیک ۲۰۱۲ را یدک می‌کشد پیش افتادند. آبشارهای ایران در این ست خوب بود و حتی از روی دستان بلند “موزیریسکی” نیز عبور می‌کرد.

در ادامه روس‌ها به کار سرعتی روی آوردند و اختلاف را کاهش دادند. دریافت‌های ضعیف ملی‌پوشان نیز به امتیاز آوری روس‌ها کمک کرد و اختلاف به حداقل رسید و از ایران پیش افتادند. ایران دوباره کار را به تساوی کشاند و با دفاع خوب فرهاد قائمی ۱۰ بر ۹ پیش افتاد. بازی پایاپای پیش می‌رفت و ملی پوشان فاصله حداقلی خود را حفظ می‌کردند اما سرویس‌های ایران یکی پس از دیگری به تور می‌خورد و روس‌ها امتیاز کسب می‌کردند.

در ادامه ایران در دفاع و دریافت خوب کار کرد. ملی پوشان از توپ‌های برگشتی نیز بهره می‌بردند و موفق بودند. روس‌ها نیز با استفاده از پشت خط زن‌های خود سود می‌بردند. بازی پایاپای پیش می‌رفت و نتیجه ۱۹ بر ۱۹ بود. ملی پوشان ایران دوباره از امتیاز ۲۰ به بعد برابر روس‌ها کم آوردند و حریف توانست فاصله خود را با مهمانش زیاد کند. ولاسکو نیز به سرعت دست به تغییر زد و آرش کشاورزی را به جای حمزه زرینی به میدان فرستاد. روسیه تا اینجا ۲۳ بر ۲۰ از ایران پیش بود.

این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه به پایان رسید. نیکولای پاوولو روس با کسب هفت امتیاز موثرترین بازیکن میدان در این ست بود.

 1370624375-russia-play-iran-during-a-fivb-world-league-match-in-kaliningrad_2129276

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ روسیه

روس‌ها ست دوم را با امتیازآوری آغاز کردند و ۲ بر صفر پیش افتادند. ملی پوشان ایران در ست دوم کمی عجولانه کار می‌کردند و در همان ابتدا اشتباه‌های زیادی داشتند. روس‌ها در ست دوم تیم برتر بودند و ۶ بر ۲ پیش افتادند. ایران نیز در دفاع و دریافت عملکرد خوبی نداشت و بازیکنان پراشتباه بودند. در شرایطی که میزبان به خوبی و با آرامش کامل امتیازآوری می‌کرد ایرانی‌ها اشتباه‌های فردی خود را همانند مسابقه نخست تکرار می‌کردند.

بالاخره ایران طلسم امتیاز ۴ را شکست و نتیجه را ۱۱ بر ۵ کردند. روس‌ها در این ست آبشار‌های مهار نشدنی داشتند و با شناخت کاملی از خط دفاعی ایران کار می‌کردند. “موزیرسکی” در این کوارتر خودش را پیدا کرد و با حرکات سرعتی امان دفاع ایران را بریده بود.

ولاسکو در زمان استراحت فنی نکات لازم را به بازیکنانش منتقل کرد و ملی پوشان اندک اندک توانستند خودشان را در ست دوم پیدا کنند و فاصله امتیازی را کاهش دهند. بازی با نتیجه ۱۷ بر ۱۴ به سود روس‌ها بود اما ایران با دفاع مناسب این اختلاف را نیز کمتر کرد. در حالی که ایران با آبشارهای قدرتی به کارش ادامه می‌داد قهرمان المپیک لندن کار سرعتی را در دستور کار قرار داد تا با استفاده از سرعتی زنان بلند قامتش اختلاف برابر ایران را حفظ کند.

در امتیازهای پایانی ست دوم بازی بسیار نزدیک پیش می‌رفت و دو تیم با دریافت‌های خوب حریف را کنترل می‌کردند. بازی ۲۳ بر ۲۱ به سود میزبان بود و در نهایت ایران در ست دوم ۲۵ بر ۲۲ تن به شکست داد.

ست سوم: ۲۵ بر ۱۷ ایران

ایران در ست سوم عملکرد بهتری داشت و از حریف ۶ بر ۲ پیش افتاد. ملی پوشان تمرکز بالایی در سرویس و دفاع داشتند و به همین دلیل به راحتی امتیاز بدست می‌آوردند. سرویس‌های خوب فرهاد قائمی دریافت‌های روسیه را به مشکل انداخته بود و ملی پوشان از همین فرصت استفاده می‌کردند و بازی را ۱۰ بر ۲ به سود خود کردند. خولیو ولاسکو سرمربی نام آشنای تیم ملی ایران نیز در کنار زمین شاگردانش را تشویق می‌کرد و از عملکردشان راضی بود.

توپ و میدان در ست سوم برای ایران بود و روس‌ها نمی توانستند کاری از پیش ببرند. توپ‌های دریافتی قهرمان المپیک یکی پس از دیگری برای ایران امتیاز داشت تا اینکه بالاخره سرویس فرهاد قائمی به بیرون رفت و روس‌ها طلسم امتیاز دو را شکستند. ملی‌پوشان در سرویس به مشکل خورده بودند و فاصله امتیازی به سود روس‌ها کمتر می‌شد.

ایران در ادامه به آبشارهای قدرتی روی آورد و کاملا موفق بود. ایران توپ‌های دریافتی را یکی پس از دیگری به زمین روس‌ها می‌چسباند و ۱۷ بر ۷ از قهرمان المپیک پیش افتاد. فاصله امتیازی برای ایران خوب بود و حاشیه امنیت مناسبی برای قهرمان آسیا بدست آمده بود. روسیه با از دست دادن امتیازهای زیاد به دنبال تمرکز در مسابقه‌اش بود که با تغییر سیستم دفاعی توانست شرایطش را بهتر کند. با این حال ایران ۱۹ بر ۸ از میزبانش پیش بود. روس‌ها که فاصله را زیاد می‌دیدند رو به سرویس‌های قدرتی آوردند و موفق شدند فاصله امتیازی را کاهش دهند.

ایران به امتیاز ۲۱ رسید و دوباره در این امتیاز باقی ماند و روس‌ها فاصله خود با مهمان را کاهش می‌دادند. بازی ۲۱ بر ۱۴ به سود ایران بود که سرویس اشتباه روس‌ها امتیازی دیگر برای ایران رقم زد و در نهایت قهرمان آسیا توانست پس از پنج ست مسابقه برابر قهرمان المپیک حریف نامدار خود را شکست دهد و ۲۵ بر ۱۷ به پیروزی برسند.

ست چهارم: ۲۵ بر ۱۸ روسیه

روسیه ست چهارم را با امتیازآوری آغاز کرد. ایران در ست چهارم تمرکز نداشت و تا امتیاز دهم توانست با روسیه گام به گام حرکت کند ولی پس از آن تسلیم برنامه‌های قهرمان المپیک بود. روس‌ها به خوبی پیش می‌رفتند و امتیازآوری می‌کردند. ایران در دفاع و حمله پرمشکل بود و فاصله امتیازی را از دست داد. بازی ۱۷ بر ۱۱ به سود ایران بود که خولیو ولاسکو زمان استراحتی برای شاگردانش گرفت.

با بازگشت ملی پوشان به زمین شرایط ایران بهتر شد اما بازهم دریافت خوب روس‌ها کار را برای ملی پوشان ایران دشوار می‌کرد. روسیه در ست چهارم توپ و میدان را در اختیار داشت و ۲۰ بر ۱۵ از حریفش پیش افتاد. ملی پوشان تمرکز خود در ست چهارم را از دست داده بودند و همین مساله فرصتی بود تا تیم با تجربه روسیه به سادگی از ایران امتیاز بگیرد. روس‌ها در نهایت از اشتباه‌های بازیکنان ایران استفاده کردند و با پیروزی ۲۵ بر ۱۸ در ست چهارم دومین دیدار برابر ایران را نیز با برد پشت سر گذاشت.

 تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات لیگ جهانی والیبال، سی و یکم خرداد و یکم تیرماه در تهران میزبان تیم ملی والیبال صربستان خواهند بود.

1370624379-russia-play-iran-during-a-fivb-world-league-match-in-kaliningrad_2129273

*نشست خبری سرمربیان و کاپیتان‌های تیم‌های والیبال ایران و روسیه پس از بازی دوم خود در لیگ جهانی*

ولاسکو: پیروزی در یک ست خبر خوبی است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری بعد از دیدار با روسیه گفت: پیروزی در یک ست آن هم برابر روسیه یک خبر خوب برای والیبال ایران است.

خولیو ولاسکو در نشست خبری بعد از دیدار برابر روسیه گفت: به نظر من نسبت به بازی نخست خیلی خوب بودیم و عملکرد بهتری داشتیم. ما تلاش کردیم تا امروز یک ست را با برد پشت سر بگذاریم که موفق شدیم و این یک خبر خوبی برای والیبال ایران است. به نظرم اشتباه‌های ما بیشتر از روسیه بود و باید تلاش کنیم تا این مشکل حل شود.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران نیز در این نشست خبری گفت: اشتباه‌های زیادی در سرویس داشتیم که این اشتباه‌ها در تیم روسیه نیز دیده می‌شد. ما خیلی خوب بازی کردیم و جنگیدیم. واقعا مبارزه کردیم و همه ملی پوشان بهترین عملکردشان را به نمایش گذاشتند.

وورونکو: باید اشتباه‌هایمان را برطرف کنیم.

آندری وورونکو سرمربی تیم ملی روسیه نیز درباره این مسابقه اظهار کرد: زمانی که بازیکنان جدیدی را به ترکیب تیم اضافه کرده‌ایم نباید انتظار داشته باشیم همه بازی‌ها را سه بر صفر ببریم. ما باید این مسابقه را آنالیز کنیم و اشتباه‌هایمان را برطرف کنیم.

سرجی ماکاروو کاپیتان روسیه نیزدر این نشست خبری بیان کرد: بازی نسبت به دیدار نخست دشوارتر بود و به ما نشان داد که باید بیشتر تلاش کنیم.

*”پاوولو” روس بهترین بازیکن دیدار ایران و روسیه شد*

ملی پوش روس بهترین بازیکن دیدار ایران و روسیه در لیگ جهانی والیبال شد.

در پایان دیدار دوم لیگ جهانی والیبال بین ایران و روسیه، “نیکولای پاوولو” روس با کسب ۲۱ امتیاز موثرترین بازیکن میدان بود. این بازیکن روس ۱۸ حمله داشت و سه امتیاز سرویس بدست آورد. پس از او امیر غفور با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان بهترین بازیکن ایران انتخاب شد که ۱۴ حمله داشت و یک امتیاز سرویس بدست آورد.

بر اساس این گزارش، تیم ملی والیبال ایران پس از دومین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال مقابل روسیه، ساعت ۱۱ صبح امروز (یکشنبه) کالینینگراد را به مقصد مسکو و سپس تهران ترک خواهد کرد و ساعت ۲۳ امشب از طریق فرودگاه بین المللی امام  وارد تهران می‌شود.