یکی دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در سوریه کشته شد

0
174

منابع خبری از کشته شدن یکی دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در سوریه خبر دادند. به گفته این منابع سرتیپ دوم پاسدار جبار دریساوی از اهالی شهر اهواز در درگیریها در اطراف دمشق کشته شده است.

جمهوری اسلامی همواره ادعا می کند که نیروهای این کشور در سوریه فقط برای امور مشورتی حضور دارند و این نیروها در عملیات نظامی شرکت نمی کنند. اما تا کنون تعداد زیادی از این نیروها در صحنه های نبرد در سوریه کشته شده اند.

بر طبق این گزارش، سرتیپ دوم پاسدار جبار دریساوی که برای جنگ با گروه های مخالف رژیم اسد به سوریه اعزام شده بود، روز پنج‌شنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۳ در دمشق پایتخت سوریه کشته شده است. جسد این فرمانده سپاه، پس از انتقال به ایران، قرار است صبح روز پنجشنبه در اهواز تشییع شود.

گفتنی است پاسدار جبار دریساوی پیش از اعزام به سوریه مدتی فرماندهی گردان جعفر طیار و جانشین اطلاعات قرارگاه کربلا در اهواز را برعهده داشته است.

دریساوی نخستین فرمانده سپاه پاسداران نیست که در جنگ داخلی سوریه و در حمایت از رژیم بشار اسد کشته می‌شود. بر اساس گزارشها تا کنون از گردان جعفر طیار که دریساوی مدتی فرماندهی آنرا بر عهده داشته،  محمد ربانی، احمد رضا مهتدی، شاکر فرجی، حمید جولانی و محمد رضا نیک صفت نیز در جنگ داخلی سوریه کشته شده اند.