یکی از وکلای لیست ۲۰ نفره قوه قضاییه: هفت سال است وکالت نمی‌کنم

0
161

یکی از افرادی که نامش در وکلای لیست ۲۰ نفره مورد تأیید قوه قضاییه آمده، با بیان اینکه قلب خود را عمل کرده است، می گوید که هفت سال است وکالت نمی‌کند.

وکیل دادگستری و از قضات قوه قضاییه است که حالا نام او نیز در فهرست ۲۰ نفره مورد تأیید قوه قضاییه قرار گرفته است. او درباره قرار گرفتن نام خود در این لیست اظهار کرد: به نظر من این لیست اصالت ندارد.

پناهی ادامه داد: بنده ۱۰ سال قبل از دادگستری بازنشسته شدم. سه سال وکالت انجام دادم و حدود هفت سال است که فعالیت نمی کنم. به نظر بنده طرح این موضوع و معرفی این لیست، زمینه‌سازی برای اصلاح این قانون از سوی مجلس است که بنده هم با آن موافقم.

این اظهارات در حالی است که هفته گذشته قوه قضائیه بر اساس تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری فهرستی ۲۰ نفره از این وکلا را اعلام کرد که با اعترااض های بسیاری نیز همراه بود.این ماده می‌گوید: «در جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی و همچنین جرائم سازمان‌یافته که مجازات آنها مشمول ماده ۳۰۲ این قانون است، در مرحله تحقیقات مقدماتی طرفین دعوی، وکیل یا وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تأیید رئیس قوه‌قضائیه باشد، انتخاب می‌نمایند. اسامی وکلای مزبور توسط رئیس قوه‌قضائیه اعلام می‌گردد.»

به گزارش ایرنا؛ غلامحسین محسنی اژه ای علاوه بر تایید لیست ۲۰ نفره، اعلام کرده است که این قوه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرا کرده و این ماده مورد نظر قوه قضاییه هم نبوده است.