یورش مسلحانه ودستگیری کودکان ،زنان و سالمندان یک محله در شهر زاهدان

0
144

بنابه گزارشات رسیده  نیروهای سرکوبگر ولی فقیه ،ساکنین خیابان باقری که گفته می شود بالغ بر ۸۰ نفر می شوند ،همراه با فرزندان،زنان، افراد سالمند و بخصوص جوانان را دستگیر و به اداره اطلاعات و آگاهی شهر زاهدان منتقل کردند.

غروب روز یکشنبه نیروهای سرکوبگر ولی فقیه که از واحد مرصاد نیروهای تروریستی سپاه قدس ، بسیج به فرماندهی محمد شاهو زهی ،نیروی انتظامی و آگاهی بودند خیابان باقری زاهدان را کاملا محاصره کردند و بنابه گفته شاهدان عینی بدون هشدارهای قبلی به منزل مسکونی خانواده هاشم زهی حدودا ۹ موشک آر . پی .جی شلیک نمودند .در پی این حمله ،درگیری گسترده ای در این محله روی داد که تا ۲۴ بعد ساعت ادامه یافت.

در این درگیری ۲ تن از اعضای خانواده هاشم زهی به قتل رسیدند و ۲ نفر دیگر از آنها دستگیر شدند.سپس نیروهای سرکوبگر منزل مسکونی آنها را که ۲ طبقه بود با لودر کاملا ویران کردند.در طی این درگیری و پس از آن ،شهر زاهدان و بخصوص این منطقه بصورت پادگان نظامی در آمده و تمامی نقاط مملو از نیروهای سرکوبگر بود.

نیروهای سرکوبگر اکثر بستگان و دوستان خانواده هاشم زهی را دستگیر و همزمان وارد خانه های مردم در این محله شدند و تمامی اعضای خانوده از جمله کودکان، زنان، افراد سالمند و جوانان را دستگیر و با خود برند. گزارش شاهدان عینی حاکی از دستگیری ۸۰ نفر می باشد.

از طرف دیگر سرهنگ پاسدار دشتی زاده فرمانده آگاهی استان سیستان و بلوچستان در این درگیری بشدت زخمی شده است و حداقل ۵ نفر از نیروهای مرصاد در این درگیری کشته و ۸ نفر از نیروهای بسیج که فرماندهی آن را فردی به نام محمد شاهو زهی بر عهده داشت زخمی شدند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، محمد شاهو زهی فرمانده بسیج منطقه کریم آباد شهر زاهدان می باشد. این فرد در ترور و کشتار و سرکوب مردم زاهدان و استان سیستان بلوچستان نقش مستقیم دارد و مورد نفرت عام این استان می باشد .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۷ آذرماه ۹۲ برابر با ۱۸ دسامبر ۲۰۱۳

مطلب قبلیاعدام های روزانه زندانیان بی دفاع در زندان مرکزی زاهدان برای مقابله با اعتراضات مردم در این استان
مطلب بعدیکشته شدن پسر یکی از فرماندهان سپاه ایران در دمشق
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...