یورش مسلحانه ، ضرب و شتم و بازداشت تعدای از خانواده های هموطن مسیحی در شهر شوش

0
110

بنابه گزارشات رسیده یورش مسلحانه و وحشیانه مامورین اداره اطلاعات شوش به تعدای از خانواده های هموطن مسیحی که در کنار رودخانه شوش دانیال در حال پیک نیک و صرف غذا بودند و دستگیری و انتقال آنها به بازداشتگاه ستاد خبری شوش.

روز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه حوالی ساعت ۱۴:۳۰ هشت نفر از هموطنان مسیحی که همراه با خانواده های خود کنار رودخانه شوش دانیال در حال صرف غذا بودند مورد یورش مسلحانه مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفتند و با ضرب و شتم و برخورد های وحشیانه دستگیر و به ستاد خبری شهر شوش منتقل شدند.

اسامی هموطنان مسیحی دستگیر شده به قرار زیر می باشد ؛ آقای امین خاکی یکی از خادمین کلیسا ، حسین بارون زاده معروف به دانیال،خسرو اعتمادی فر معروف به یونتان، رحمان بهمن معروف به ضیا ، محمد بهرامی و همسران آنها خانم ها سلیمه رحیمی معروف به ربا، فاطمه باقری و حمیده امینی معلا. آنها از بدو دستگیری و در حین انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات معروف به ستاد خبری و همچنین در بازدشتگاه مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفتند و همزمان از برخوردهای وحشیانه خود فیلم برداری می کردند.

دستگیر شدگان بلافاصله پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات شوش مورد بازجویی و پرونده سازی باز جویان وزارت اطلاعات قرار گرفتند .بازجویی تعدادی از آنها تا ساعت ۲۱:۳۰ ادامه داشت. ۵ نفر از آنها پس از ضرب و شتم وحشیانه و بازجویی های چند ساعته، ساعت ۲۱:۳۰ با گرفتن تعهد کتبی از آنها مبنی بر اینکه حق خروج از شهر را ندارند آزاد شدند. بازجویان وزارت اطلاعات همچنین به آقای محمد بهرامی که ساکن اهواز می باشد اعلام کرده اند که می بایست خودش را روز شنبه به ستاد خبری وزارت اطلاعات در اهواز معرفی کند.

سه نفز دیگر از هموطنان مسیحی همچنان در بازداشت بازجویان وزارت اطلاعات می باشند که اسامی آنها به قرار زیر می باشد آقای امین خاکی یکی از خادمین کلیسا،حسین بارون زاده و رحمان بهمن همچنان در نقطه نامعلومی در بازداشت بسر می برند.

بازجویان وزارت اطلاعات، ماشینهای شخصی، تلفنهای همراه، مدارک شناسایی و سایر وسایل شخصی آنها را ضبط نمودند.

خانوداه های دستگیر شدگان به ستاد خبری شوش مراجعه کردند و خواستار اطلاع یافتن از وضعیت و شرایط عزیزانشان شدند. اما بازجویان وزارت اطلاعات به خانواده ها گفتند که آنها ( عزیزانشان) اینجا نیستند و فعلا نباید به اینجا مراجعه کنند.

لازم به یادآوری است آقای امین خاکی یکی از خادمین کلیسا که اخیرا به اتاق ۴۴ وابسته به اداره اطلاعات کرج احضار و ساعتها مورد بازجویی و تهدید قرار گرفته بود .او همچنین به خاطر اینکه به مسیحیت اعتقاد دارد به ۱ سال زندان تعلیقی محکوم شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش مسلحانه ،ضرب و شتم ، دستگیری ، بازجویی و بازداشت خانواده های هموطن مسیحی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب خواستار دخالت برای آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی هموطنان مسیحی دستگیر شده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۶ اسفند ۱۳۹۲ برابر با۷ مارس ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلییورش وحشیانه به سلول زندانیان سیاسی و مورد اذیت وآزار قرار دادن آنها
مطلب بعدینمایش چهره نوح هالیوود را به دردسر انداخت
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...