یورشها ودستگیریهای فعالین مذهبی،سیاسی و اینترنتی هموطنان بلوچ در سیستان و بلوچستان لاینقطع ادامه دارد

0
155

بنابه گزارشات رسیده یورش به منازل مردم و دستگیریها به بهانه های واهی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

طلبه زندانی یعقوب جهانی ۲۷ ساله با یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل شخصی اش در شهر سروان دستگیر گردید. طلبه زندانی به مدت ۱ ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان تحت بازجویی و شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی بازجویان ولی فقیه آخوند علی خامنه ای قرار داشت.

او در این مدت از داشتن تماس با خانواده اش محروم بود.بازجویان وزارت اطلاعات پس از ۱ ماه شکنجه جسمی و روحی وی را به زندان مرکزی زاهدان منتقل کردند.

دستگیری وی به صرف اینکه از اهل سنت می باشد صورت گرفته است.

از طرفی دیگری فعال اینترنتی عبدالستار ریگی لادیف حدودا ۳۵ ساله به خاطر اینکه از یورشهای وحشیانه نیروهای سرکوبگر و بخصوص از واحد مرصاد که از واحدهای سپاه تروریستی قدس سپاه پاسداران می باشد و در یورش به منازل مردم در زاهدان و سایر نقاط بلوچستان شرکت فعال دارد فیلم برداری نموده بود و آن یورشهای وحشیانه را ثبت می کرد توسط افراد واحد تروریستی مرصاد دستگیر شد.

فعال اینترنتی عبدالستار ریگی ۳۶ روز در اطلاعات سپاه پاسداران ولی فقیه تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان اطلاعات سپاه قرار داشت و مدتی پیش به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان منتقل شد و در حالت بلاتکلیفی بسر می برد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان ازفعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ زندانی سیاسی امان الله ریگی حدودا ۳۸ ساله بیش از ۷ ماه پیش توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد و پس از مدتی شکنجه جسمی و روحی در اداره اطلاعات زاهدان به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان منتقل گردید.علیرغم اینکه ۷ ماه از بازداشت غیر قانونی این زندانی می گذرد اوهمچنان در بلاتکلیفی بسر می برد.حدودا ۴ ماه پیش او را به دادگاه انقلاب زاهدان بردند و توسط ماه گلی رئیس این دادگاه که کینه غیر انسانی نسبت به اهل سنت و مردم بلوچستان دارد خطاب به این زندانی سیاسی گفت:هم مذهبان شما در عراق ، سوریه و پاکستان شیعیان را می کشند ما داریم از شما تلافی می کنیم.

لازم به یاد آوری است زندانی سیاسی امان الله ریگی چند سال پیش توسط همین ماه گلی به اتهام محاربه محاکمه شد و به حکم ضدبشری قطع انگشتان دست راست و پای چپش محکوم شد و این حکم جنایتکارانه و ضدبشری مخفیانه به اجرا گذاشته شد.این زندانی سیاسی در حال حاضر از انگشتان دست رست و پای چپش محروم می باشد.

فشارها و اذیت و آزارهای زندانبان ولی فقیه در زندان زاهدان علیه زندانیان سیاسی و عادی ادامه دارد.زندانیان سیاسی و عادی بند ۸ زندان زاهدان که ۵۰۰ زندانی در آن نگهداری می شود مدتی است که فاضلاب سرویسها و حمام این بند بالا زده است و زندانیان قادر به استحمام نیستند و از طرفی دیگر بوی بد و تعفن شرایط بند را برای زندانیان سیاسی طاقت فرسا و غیر قابل تحمل نموده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورشها ، دستگیریها ، قرار دادن زندانیان سیاسی بی دفاع در سلولهای انفرادی ،بکار گیری شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و ازکمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی مانند آخوند صادق لاریجانی ، آخوندمحمود علوی و آخوند حسن روحانی نماینده سابق علی خامنه ای در شورای عالی امنیت آخوندها که در حال حاضر بعنوان رئیس جمهور وی به جنایت علیه بشر مانند اعدام و شکنجه و دستگیری ادامه می دهد به دادگاه های بین المللی ارجاع دهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳