یورشهای وحشیانه به زندانیان بی دفاع و مورد ضرب و شتم و توهین قرار دادن آنها

0
127

بنابه گزارشات رسیده  یورشهای وحشیانه نیروهای گارد و اطلاعات زندان به بندهای  زندانیان سیاسی و عادی و مورد  اذیت و آزار قرار دادن زندانیان بی دفاع.

در طی روزهای گذشته  بطور سیستماتیک نیروهای گارد  و اطلاعات زندان  به بندهای ۱،۴ و ۷ زندان مرکزی زاهدان  وحشیانه یورش بردند .

زندانیان بی دفاع را از ساعت ۰۶:۰۰ از بندهای خود خارج و به محوطه زندان با ضرب و شتم و توهین و اذیت و آزار منتقل کردند و زیر تابش شدید آفتاب  تا ساعت ۱۲:۰۰ نگه می دارند .

در بین زندانیان  تعدادی زیادی زندانی  بیمار و سالخورده می باشد. زندانیان بی دفاع  در طی این مدت از نوشیدن آب محروم می باشند و همچنین حق استفاده از سرویسهای بهداشتی را ندارند.

سپس گارد ویژه و مامورین  اطلاعات زندان به سلولهای زندانیان یورش می برند و حداقل  و سایل شخصی  آنها را به هم می ریزند ، تخریب می کنند و کارهای دستی آنها را به سرقت می برند .

این یورشها  به فرماندهی غلامی رئیس اطلاعات زندان  صورت می گیرد و بیش از ۶۰ نفر از نیروهای گارد و مامورین اطلاعات زندان در آن شرکت دارند.

هدف از این یورشها اذیت و آزار زندانیان بی دفاع و سلب امنیت آنها است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش به سلول زندانیان بی دفاع ضرب و شتم و مورد توهین قرار دادن آنها و همچنین تخریب  وسرقت  حداقل وسایل شخصی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به اعمال غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۹ خرداد  ۹۳ برابر با ۰۹ ژون ۲۰۱۴

 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیاعدام یک زندانی به دلیل دفاع از حریم خصوصی خانواده اش در مقابله با یک مامور متجاوز
مطلب بعدیادامه‌ی تحریک‌های سازمان یافته قشریون علیه دراویش گنابادی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...