یالثارات پس از لغو مجوز منتشر شد

0
148

با وجود اینکه سخنگوی وزارت ارشاد از لغو مجوز هفته نامه یالثارات خبر داده بود. این هفته نامه امروز منتشر شد و بر روی دکه های روزنامه فروشی قرار گرفت!

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند روز پیش گفت: “اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات که نمایندگان سه قوه نیز در آن حضور دارند با رأی اکثریت این نشریه را بنابر توهین‌های پی در پی بویژه به هنرمندان حاضر در جشن حافظ مجرم شناخت و مجوز این نشریه را مجددا لغو و پرونده را به دادسرا ارجاع داد.”

اما پس از این اعلام وزارت ارشاد عبدالحمید محتشم٬ مدیرمسئول نشریه به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است هیات نظارت بر مطبوعات نشریه را توقیف نکرده و به دادگاه ارجاع داده و دادگاه می‌تواند حکم توقیف بدهد. بنابراین به گفته مدیرمسئول٬ نشریه کماکان بدون توجه به نظر هیات نظارت منتشر خواهد شد.

هفته‌نامه یالثارات در شماره اخیر خود در مطلبی با عنوان “دیوث کیست“٬ تصویر تعدادی از بازیگران سینما و اعضای خانواده‌شان را در “جشن سینمایی حافظ” منتشر و از پوشش آنان انتقاد کرده بود.

این مطلب یالثارات با انتقاد شدید جامعه هنری روبه رو شد.

یالثارات در نوبت های قبلی که توسط دولت یازدهم مورد توقیف واقع شده بود توانست دادگاه را قانع کرده و مجددا به فعالیت خود ادامه دهد.