یادگاری‌های زنده‌یاد پیمان ابدی به موزه سینما رفت

0
290

یادگارهای پیمان ابدی بدلکار حرفه‌ای سینمای کشور‌ در اختیار موزه سینما قرار گرفت.

 پیمان ابدی که جان خود را هنگام فیلمبرداری صحنه‌ای از فیلم “چشم‌های نامحسوس” به کارگردانی سید محسن موسویان از دست داد، توسط خانواده او در اختیار موزه سینما قرار داده شد.

خانواده این بدلکار سینما یادگارهایی که شامل لوح‌ها و تقدیر و مدارک مربوط به آتش نشانی و شنا و … و مدال‌ها و افتخارات وی و تندیسی از پیمان ابدی است به موزه سینما اهدا کرد. این آثار پس از آماده سازی در غرفه‌ مخصوص در معرض دید علاقه‌مندان سینما قرار گرفت.

مادر پیمان ابدی که یادگارهای پیمان ابدی را به موزه سپرده است، انگیزه و هدف خود را اینگونه بیان می‌کند: غم از دست دادن پیمان بسیار سخت و غیرباور بود، بطوری که بعد از رفتن او تمام خانه پر شده بود از عکس‌ها و مدال‌ها و یادگارهای پیمان تا اینکه بعد از ۴ سال به خوابم آمد و اعلام کرد من را رها کن و تمام این عکس‌ها و یادگارها را جمع کن. بعد از این خواب و مشورت‌های که با دوستان کردم به این نتیجه رسیدم بهترین مکان برای حفظ آثار‌، نمایش آنها در موزه سینما است و الان پس از آماده سازی غرفه احساس آرامش خوبی دارم و خوشحالم که پیمان در موزه سینماست.

به گزارش مهر،علاقه‌مندان سینما و دوستداران آشنایی با پیشینه سینما در ایران می‌توانند برای بازدید از موزه سینما همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۷ و جمعه‌ها و ایام تعطیل ۱۴ الی ۱۷ به باغ فردوس مراجعه کنند.