گری اولدمن بزرگترین بازیگر ناکام اسکار

0
307

هر چند بازیگران بزرگی هستند که تاکنون اسکار نگرفته‌اند، اما گری اولدمن و لئوناردو دی کاپریو در راس این فهرست جای دارند.

 بر مبنای نظرسنجی سایت رنکر، گری اولدمن بزرگترین بازیگر ناکام در اسکار است. این بریتانیایی که برای بازی در نقش جیمز گوردون در سه گانه «شوالیه تاریکی» هرگز نامزد دریافت اسکار نشده تنها یک بار نامزد دریافت اسکار در سال 2011 برای «بندزن خیاط سرباز جاسوس» شده است.

برمبنای این رای گیری، که با رای 34 هزار نفر ترتیب داده شده، در ردیف دوم این فهرست لئوناردو دی کاپریو جای دارد که تاکنون چهار بار برای فیلم‌های «گیلبر گریپ چه می خورد»، «هوانورد»، «الماس خونین» و «گرگ وال استریت» نامزد اسکار شده اما آن را نبرده است.

در مکان سوم هم جانی دپ جای دارد که برای «ناکجاآباد» و «دزدان دریایی کاراییب » سه بار از سال 2003 تاکنون نامزد اسکار شده است.

ادوارد نورتون که این دوره نیز نامزد نقش مکمل بود و ناکام ماند، نیز در این فهرست جای دارد و مکان چهارم را به خود اختصاص داده است. او که برای «بردمن» نامزد بود، این جایزه را به جی.کی.سیمونز واگذار کرد.

یان مک کلن، لیام نیسون، رالف فاینس، رابرت داونی جونیور، هریسون فورد و کلینت ایستوود دیگر بازیگرانی هستند که اسکار دریافت نکرده‌اند و در این فهرست جای دارند.

با این حال میزان آرا بر حسب سن و جنس رای دهندگان متفاوت بود و بیشتر زنان جوان دی کاپریو را در مکان اول انتخاب کردند در حالی که مردان بالای 30 سال اولدمن را انتخاب کردند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، آنهایی که اولدمن را انتخاب کردند به مک کلن در مکان بعدی رای دادند، در حالی که آنها که دی کاپریو را انتخاب کردند، ادوارد نورتون را نیز در فهرست خود داشتند.

IMDB