گروگانگیری یک دادستان ترکیه و کشته شدن وی توسط نیروهای چپ گرای افراطی

0
477

منابع خبری از گروگان گرفته شدن دادستان مسئول بررسی پرونده نوجوانی که در جریان اعتراض‌های ضددولتی در ترکیه کشته شده بود، خبر می‌دهند.

به گزراش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از خبرگزاری های درون مرزی، «محمت سلیم کرات» دادستان ترک به گروگان گرفته شد. خبرگزاری رویترز اعلام کرد که  گروه‌های افراطی چپ گرا پس از اینکه به زور وارد ساختمان دادگاه در استانبول شدند وی را به گروگان گرفتند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروگانگیران ۵ خواسته را مطرح کرده‌اند و تهدید کردند در صورت اجرا نشدن آنها در یک ساعت آینده دادستان را خواهند کشت.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، رئیس بیمارستان محل مداوای دادستان استانبول اعلام کرد که وی به هنگام پذیرش در بیمارستان، فوت کرده بوده است.

پیش از این اردوغان اعلام کرده بود که گروگان‌گیران ۳ گلوله در سر وی شلیک کرده بودند.

امروز به ناگاه اعلام شد که افراد مسلح وابسته به جبهه آزادی‌بخش انقلابی خلق ترکیه، «مهمت سلیم»، دادستان استانبول را در دفتر کارش به گروگان گرفته‌اند.

گروگان‌گیران که سلاح بر روی سر دادستان گرفته بودند، می‌گویند که «الوان» نوجوان ۱۵ ساله در تظاهرات ضددولتی به دست پلیس کشته شده و افسر قاتل باید در تلویزیون اعتراف کند.

بر اساس گفته‌های رئیس پلیس استانبول که توسط شبکه خبری سی‌ان‌ان پخش شد، پلیس ۶ ساعت با گروگان‌گیران مذاکره می‌کند و به محض شنیدن صدای تیراندازری از داخل ساختمان، مجبور می‌شود به سمت گروگان‌گیران حمله کند که در آتش متقابل، ۲ گروگانگیر کشته می‌شوند.