گروه سازنده فیلم زندگی چرچیل تعیین شدند

0
133

در حالی که چندی پیش اعلام شده بود زندگینامه چرچیل در قالب یک فیلم ساخته می‌شود، اکنون کارگردان و دیگر عوامل تولید فیلم معرفی شدند.

 فیلم زندگینامه وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا توسط جاناتان تپلیتزکای ساخته خواهد شد. در این فیلم که به نام «چرچیل» ساخته می‌شود، برایان کاکس در نقش این رهبر دوران جنگ بریتانیا جلوی دوربین می‌رود. او پیش از این نیز با جاناتان تپلیتزکای به عنوان کارگردان، در فیلم «مردان راه‌اهن» همکاری کرده بود.

در فیلم «چرچیل» میراندا ریچاردسون در نقش همسر این سیاستمدار مشهور بازی خواهد کرد. استنلی توچی بازیگر فیلم «کانون توجه» نیز در نقش آیزنهاور آمریکایی جلوی دوربین می‌رود.

این فیلم بر روابط و تنش‌های بین نخست وزیر بریتانیا و رهبران متفقین در سال ۱۹۴۴ تمرکز دارد و آیزنهاور و مونتگومری را نیز در این روابط در برابر تسخیر اروپا توسط نازی‌ها تصویر می‌کند.

در این دوره چرچیل بسیار نگران بود که شکستی که در جبهه گالیپولی در جنگ جهانی اول متحمل شده بود، دوباره تکرار شود.

تپلیتزکای جایگزین برایان ولش شده که ابتدا به عنوان کارگردان معرفی شده بود. فیلمنامه این فیلم را تاریخدان الکس فون تانزلمن نوشته است و «سالن پیکچر لندن» تهیه کننده این فیلم خواهد بود.

این کارگردان فیلم «چرچیل» را در ماه می و پیش از شروع فیلم بعدی‌اش «آقای کرانکی» که یک کمدی جنایی است کلید می‌زند.

این فیلم یکی از فیلم‌های متعددی خواهد بود که تاکنون درباره زندگی چرچیل ساخته شده است. چرچیل که از ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ نخست وزیر بریتانیا بود یک بار دیگر از ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ این مسند را به دست آورد و از او به عنوان یکی از بزرگترین سیاستمداران قرن بیستم یاد می‌شود.

پیش از این مایکل گمبون در فیلم تلویزیونی «اسرار چرچیل» در نقش این سیاستمدار نقش آفرینی کرده بود. چندی پیش نیز اعلام شد کوین اسپیسی بازیگر مجموعه «خانه پوشالی» در نقش وینستون چرچیل در فیلمی با عنوان «کاپیتان ورودی» بازی می کند.