گربه جهنمی دوج، نیرومندترین و سریع‌ترین خودروی تولید انبوه

0
406

دوج اس.آر.تی هلکت با بهره‌گیری از موتور ۸ سیلندر ۷۰۷ اسب‌بخاری خود به نیرومندترین، سریع‌ترین و پیشرفته‌ترین خودروی چهاردر عضلانی تولید انبوه در آمریکای شمالی است.

دوج درصدد است با روی کار آوردن مدل جدید SRT Hellcat که در دیترویت رونمایی شد، بازار خودروهای عضلانی را هیجان‌انگیزتر کند. این کمپانی ادعا کرده SRT Hellcat نیرومندترین و سریع‌ترین سدان تولید انبوه خواهد بود. این مدل همچنین از توانایی های بسیار بالایی برخوردار است و از نظر فناوری پیشرفته ترین خودروی چهاردر عضلانی در آمریکا به حساب می‌آید.

SRT Hellcat جدید از یک موتور ۶.۲ لیتری HEMI هشت سیلندر و V شکل با قدرت ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۸۸۱ نیوتن متر بهره می‌برد. موتور کاملا جدید آن به یک جعبه دنده تورک‌فلایت ۸HP90 که ۸ سرعته و اتوماتیک است جفت می شود. تورک‌فلایت ۸HP90 تنها گزینه جعبه دنده است که به همراه این مدل ارائه می شود. ناگفته نماند که سیستم تمام چرخ محرک برای آن در نظر گرفته نشده و این خودرو از چرخ‌های محرک عقب بهره می‌برد. حداکثر سرعت SRT Hellcat برابر ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت است و در مدت زمان ۱۱ ثانیه ۰.۴ کیلومتر یا یک چهارم مایل را پشت سر می‌گذارد.

SRT Hellcat از دو در اضافه سود می جوید که کارایی آن را بالاتر می برند. علاوه براین صندلی های عقب آن با جای بیشتری برای پاها طراحی شده‌اند.

این گربه فربه که در مجموع ۲۰۶۸ کیلوگرم وزن دارد، روی چرخ های ۲۰ اینچی آرمیده است که به روتورهای بزرگ ۱۵.۴ اینچی و کالیپرترمزهای ۶ پیستونه در جلو و دیسک ترمزهای ۱۳.۸ اینچی در عقب مجهز شده اند.

به گزارش خبرآنلاین؛ طراحی خارجی در یک نگاه حس و حال نام خودرو را القا می کند؛ یک طراحی کاملا تهاجمی و سرکشانه که تنها از دوج بر می آید.

به گفته تیم کانیسکیس، مدیرعامل برند دوج، SRT Hellcat خودرویی است که هرگز کسی از آن ها درخواست نکرده است. خودرویی که قابل پیش بینی نیست و کاملا دور از انتظار ساخته شده است اما گاهی باید همه را غافل گیر کرد و چیزی را به وجود آورد که فراتر از حد انتظار است؛ چیزی مثل گربه جهنمی که استانداردها را زیر و رو می کند.

SRT Hellcat در زمستان / بهار آینده به بازار می آید.

سولمازگرئی